Sektorkolejowy » Niemcy: Już jutro rozpoczną się targi Transport Logistic 2023 w Monachium

Niemcy: Już jutro rozpoczną się targi Transport Logistic 2023 w Monachium

pzez Damian

We wtorek 9 maja br. na terenie Messe München w Niemczech rozpocznie się jedna z największych imprez branżowych w Europie w zakresie logistyki, mobilności, IT, zarządzania łańcuchem dostaw oraz transportu: kolejowego, drogowego, wodnego i lotniczego. Udział w międzynarodowym wydarzeniu, które potrwa 4 dni (9 – 12 maja br.) zadeklarowało ponad 2300 wystawców z 67 krajów.

O targach Transport Logistic 2023 w Monachium

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 międzynarodowe targi branży TSL (transport, spedycja, logistyka) w Monachium znów odbędą się w tradycyjnej, stacjonarnej formule. Poprzednia edycja wydarzenia – Transport Logistic 2021 była zrealizowana w formie online. W tym roku  przedstawiciele największych przedsiębiorstw będą mogli na żywo spotkać się z klientami, by wzbogacić wiedzę, wymienić doświadczenia i porozmawiać o najnowszych rozwiązaniach w branży. Ze względu na panujące aktualnie okoliczności gospodarcze, polityczne i społeczne podejmowanie dialogu jest bardzo istotne. Targi Transport Logistic 2023 stanowią doskonałą platformę do pozyskania nowych kontaktów i nawiązania współpracy biznesowej. Warto zaznaczyć, że wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 1978 r.

Wyjątkowo wszechstronne targi

Jedna z największych imprez z sektora TSL umożliwia wystawcom zaprezentowanie swoich usług oraz produktów. Od pierwszej edycji wydarzenia mija już 45 lat, a każda z nich jest coraz bardziej atrakcyjna zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających. O sukcesie tej kompleksowej imprezy, świadczy rosnące zainteresowanie. Targi Transport Logistic 2023 w Monachium wypełnią aż 10 hal, a łączna powierzchnia wystawiennicza wyniesie ok. 127 000 m2 (wewnętrzna i zewnętrzna).

Tematyka targów Transport Logistic 2023

Zakres tematyczny wydarzenia obejmuje m.in.:

  • bezpieczeństwo w transporcie i logistyce
  • organizowanie łańcuchów dostaw
  • zrównoważony transport
  • systemy inteligentnego magazynowania
  • innowacyjne rozwiązania na rynku e-commerce
  • nowoczesne rozwiązania w obszarze transportu międzynarodowego
  • kierunki rozwoju i wyzwania w sektorze logistyki
  • pojazdy i wyposażenie dla transportu drogowego, kolejowego, morskiego i lotniczego
  • identyfikacja pojazdów i opakowania

Program imprezy jest obfity w liczne konferencje oraz panele dyskusyjne. Przewidziano aż 56 sesji tematycznych dotyczących przeróżnych zagadnień. Zaplanowano także specjalne miejsca spotkań dla przedstawicieli zarówno największych firm, jak i start-upów.

Targi Transport Logistic to uznana marka, której zaufały przedsiębiorstwa przodujące we wszystkich obszarach branży TSL. W poprzedniej edycji wydarzenia, która była organizowana stacjonarnie (w 2019 r.), wzięło udział 2374 wystawców z 63 krajów, a ich stoiska odwiedziło ponad 64 tys. osób ze 125 państw.

OLTIS Group na targach w Monachium

Podczas targów Transport Logistic 2023 w Monachium obecna będzie czeska grupa handlowa działająca z powodzeniem na rynku systemów informatycznych dla sektorów TSL. Stoisko firmy OLTIS Group (nr 105) można znaleźć na terenie hali B6 w dniach 9-12 maja br. Przedsiębiorstwo świadczy usługi związane z m.in. opracowywaniem, wdrażaniem i doradztwem w zakresie innowacyjnych systemów IT (np. dla zarządców infrastruktury kolejowej, przewoźników i operatorów logistycznych); wdrażaniem interoperacyjności na kolei, opracowywaniem aplikacji mobilnych pozwalających na optymalizowanie procesów.

Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz