Sektorkolejowy » Niemcy: FlixTrain uruchamia nowe połączenia

Niemcy: FlixTrain uruchamia nowe połączenia

pzez Adrian

Niemiecki przewoźnik dalekobieżny FlixTrain poszerza swoją ofertę. Pierwsze nowe trasy prywatnego konkurenta Deutsche Bahn (DB) zostaną uruchomione w maju i czerwcu.

Flixtrain rozbudowuje sieć oferowanych połączeń

Od 19 maja 2022 r. Flixtrain uruchamia połączenie kolejowe z Hamburga do Stuttgartu. Pociągi zatrzymają się m.in. w:▪ Heidelbergu▪ Frankfurcie▪ Kassel▪ Hanowerze

Trasa będzie obsługiwana przez przewoźnika SVG, który jest partnerem FlixTrain.

Od 2 czerwca 2022 r. niemiecki przewoźnik pojedzie także z Berlina do Wiesbaden. Połączenie będzie obsługiwane we współpracy z Netzwerkbahn Sachsen (NES).

Od 23 czerwca 2022 r. FlixTrain uruchamia połączenie kolejowe z Berlina do Bazylei, która będzie pierwszym szwajcarskim miastem w ofercie tego przewoźnika. Trasa będzie obsługiwana również we współpracy z NetzwerkbahnSachsen (NES).

Ponadto FlixTrain poinformował, że zwiększy się liczba przejazdów na istniejących już trasach:▪ Hamburg – Berlin – Lipsk▪ Monachium – Kolonia – Hamburg

Niemiecki przewoźnik FlixTrain rozwija się bardzo dynamicznie. Przedsiębiorstwo jest bezpośrednim konkurentem Deutsche Bahn w realizowaniu połączeń dalekobieżnych.

Autor: Damian Malesza

Fot. mypolacy.de

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz