Sektorkolejowy » Newag z powodu pandemii opóźnia dostawy lokomotyw dla PKP Cargo

Newag z powodu pandemii opóźnia dostawy lokomotyw dla PKP Cargo

pzez Damian

Jak podaje agencja PAP, zarząd Newag poinformował dziś o zawarciu wraz ze spółką zależną NEWAG Lease (z którą działa w konsorcjum) o zawarciu aneksu do umowy z PKP Cargo. Aneksowana umowa dotyczy dostawy lokomotyw elektrycznych.

„Przedmiotem aneksu do umowy jest zmiana terminu realizacji dostaw lokomotyw z roku 2022 na rok 2023. W aneksie do umowy strony postanowiły, że dostawa 12 lokomotyw planowana na rok 2021 zostanie przeniesiona na rok 2022, a w roku 2023 zostanie wykonana dostawa ostatnich 12 lokomotyw. Strony uzgodnią szczegółowy harmonogram dostaw poszczególnych lokomotyw” – informuje PAP.

Producent tłumaczy, że opóźnienia w dostawach wynikają z „trudności w procesie homologacyjnym lokomotyw wywołanych pandemią wirusa Sars-CoV-2”.

Do tej pory w ramach tej umowy PKP Cargo odebrało siedem z zakontraktowanych lokomotyw.

Początki działalności spółki Newag sięgają 1876 r. Jest to jedna z najstarszych firm kolejowych w Polsce. Specjalizuje się w produkcji i modernizacji taboru kolejowego. Produkuje głównie elektryczne i spalinowe pojazdy pasażerskie, lokomotywy elektryczne i spalinowe, pociągi metra oraz składy tramwajowe. W grudniu 2013 r. spółka z Nowego Sącza zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Autor: Agata Sumara
Fot. newag.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz