Sektorkolejowy » Na Krakowską Linię Muzealną wyjedzie warszawski wagon N

Na Krakowską Linię Muzealną wyjedzie warszawski wagon N

pzez Adrian

W najbliższą niedzielę, 20 sierpnia w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej będzie kursował czerwony warszawski tramwaj N z wagonem doczepnym ND. To kolejna okazja, aby podróżować wagonem, który do Krakowa trafił tylko na okres wakacyjny w ramach wymiany historycznych tramwajów miedzy MPK SA a Tramwajami  Warszawskimi.

Jednocześnie informujemy, że z powodu zaplanowanej na najbliższy weekend awaryjnej naprawy kanalizacji na ul. Karmelickiej i koniecznością skierowania dodatkowych linii tramwajowych do pętli w Cichym Kąciku, w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, linia nr 0 będzie kursować po trasie zmienionej  – zabytkowe tramwaje pominą ul. Piłsudskiego, al. 3 Maja i pętlę „Cichy Kącik”.

Trasa przejazdu linii nr 0 będzie następująca:

Dajwór” – ul. Na Zjeździe, ul. Limanowskiego, ul. Krakowska, ul. Stradomska, ul. św. Gertrudy, ul. Franciszkańska, ul. Straszewskiego, ul. Dunajewskiego, ul. Basztowa, ul. Westerplatte, ul. Starowiślna  – „Dajwór”

Opłata za przejazd Krakowską Linią Muzealną odbywa się na podstawie obowiązującej taryfy biletowej. Obsługę konduktorską w pojazdach zabytkowych zapewnia Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych. Każdy z pasażerów KLM otrzyma specjalny pamiątkowy bilet.

Szczegółowy rozkład jazdy linii nr 0 można sprawdzić na stronie www.mpk.krakow.pl

Źródło: MPK Kraków
Fot. blogtransportowy.eu / Łukasz Wojciechowicz (zdjęcie poglądowe)

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz