Sektorkolejowy » Muzeum Parowozownia Jarocin: Zbliża się IX Festyn Kolejowy

Muzeum Parowozownia Jarocin: Zbliża się IX Festyn Kolejowy

pzez Damian

Wydarzenie, które każdego roku przyciąga wielu miłośników kolei, odbędzie się w niedzielę 4 czerwca br. w godz. 1100 – 1700 na terenieMuzeum Parowozownia Jarocin. Z tej okazji organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji.

W ramach 9. Edycji Festynu Kolejowego przygotowano zwiedzanie wielu wystaw oraz pojazdów prezentowanych w Muzeum Parowozownia Jarocin (86 egzemplarzy). Uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć jedyne w swoim rodzaju makiety i modele kolejowe, a także zapoznać się z symulatorem pojazdu kolejowego (kabiny maszynisty). Dla zainteresowanych przewidziano przejazdy kolejką parkową oraz drezyną ręczną i zestawem z jednoosiowym ciągnikiem typu „Dzik”. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – zaplanowano zajęcia z animatorami. Ponadto w ramach wydarzenia odbędzie się kiermasz kolejowy.

Na IX Festyn Kolejowy będzie można dotrzeć pociągiem specjalnym organizowanym przez spółkę Polregio. Skład wyjedzie ze stacji Poznań Główny w kierunku Jarocina. Następnie pasażerowie przesiądą się do autobusu, który przewiezie ich z jarocińskiego dworca do parowozowni. Zorganizowany zostanie także transport powrotny na stację Jarocin. Należy pamiętać, że ilość miejsc w pociągu specjalnym jest ograniczona. Bilety będą wydawane przez kierownika pociągu. Wstęp na IX Festyn Kolejowy jest bezpłatny.

Wydarzenie jest organizowane przez Towarzystwo Kolei Wielkopolskiej z siedzibą w Jarocinie oraz Muzeum Parowozownia Jarocin.

Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz