Sektorkolejowy » MPK Wrocław po raz kolejny wspiera WOŚP – wystawia na aukcję kultowy dźwig

MPK Wrocław po raz kolejny wspiera WOŚP – wystawia na aukcję kultowy dźwig

pzez Adrian

Pojazd, który zostanie wystawiony na tegoroczną aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rozpoczął służbę we wrocławskiej spółce w 1988 r. Jest w pełni sprawny i był wykorzystywany m.in. podczas powodzi tysiąclecia.

35-letni dźwig, którego wkrótce będzie można wylicytować, jest zbudowany na podstawie Stara 266. Został skonstruowany na potrzeby wojska i służb ratowniczych. Zgodnie z deklaracjami producenta może jeździć w wodzie o głębokości do 1,2 m. Przebieg pojazdu to tylko 75 779 km. Z okazji 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został specjalnie oklejony.

To kawał historii i bardzo cieszymy się, że możemy się nią podzielić, wspierając przy tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy” – podkreśla Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Ważne jest, że pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Powodem naszej radości jest również fakt, że ten dźwig nie jest już nam potrzebny. Liczba wykolejeń wrocławskich tramwajów spadła o ponad 80 proc. Przed laty było ich nawet 100 rocznie, ale dzięki TORYwolucji w minionym roku było ich tylko 21” – dodał.

Aukcja kultowego dźwigu MPK Wrocław ma zostać uruchomiona jeszcze w tym tygodniu. Zainteresowani będą mogli wylicytować pojazd na portalu allegro.pl.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu wystawi na aukcję również 2-dniowy pobyt dla 10 osób w ośrodku MPK w Sułowie, który jest zlokalizowany pośród malowniczego krajobrazu Doliny Baryczy.

Uczestnicy będą mieli m.in. okazję do wspólnego grillowania z prezesem MPK Wrocław Krzysztofem Balawejderem. Termin dowolny w sezonie – od maja do października tego roku. Do dyspozycji atrakcje ośrodka: odkryty basen, boiska sportowe, plac zabaw dla dzieci, a przede wszystkim wszechobecne piękno parku krajobrazowego. Podziwiać je będzie można także podczas wspólnej biesiady, na którą zaprasza Prezes!” – możemy przeczytać na stronie MPK Wrocław.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku MPK Wrocław przekazało na WOŚP jeden ze swoich tramwajów – Konstal 105Na.

Autor: Damian Malesza
Fot. MPK Wrocław

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz