Sektorkolejowy » MPK Poznań wymienia szyny na łukach torowych w rejonie mostu Teatralnego

MPK Poznań wymienia szyny na łukach torowych w rejonie mostu Teatralnego

pzez Adrian

Dziś (13 marca br.) służby techniczne Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu rozpoczęły wymianę łuków na torowisku przy moście Teatralnym i ul. Roosevelta.

Szyny na łukach prowadzących z mostu Teatralnego w stronę ul. Roosevelta w Poznaniu są już mocno wyeksploatowane. Spółka MPK Poznań postanowiła wykorzystać okres, w którym nie odbywa się po nich ruch tramwajowy i wymienić je (w ramach realizacji umowy dzierżawy i utrzymania infrastruktury, która została podpisana przez operatora z Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu).

Wymiana szyn na łukach torowych przy moście Teatralnym i ul. Roosevelta wpłynie na komfort przejazdów realizowanych w tym rejonie. Rezultaty przeprowadzonych prac będą odczuwalne po uruchomieniu ruchu tramwajowego całej trasy PST oraz na ul. Fredry.

Zmiany w organizacji ruchu i apel o szczególną uwagę kierowców

Prace związane z wymianą szyn nie wpłyną na organizację transportu publicznego, jednak ze względu na konieczność zwężenia jezdni kierowcy przejeżdżający ul. Roosevelta muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

W pierwszej kolejności zajęty zostanie pas ruchu po wschodniej stronie, usytuowany najbliżej mostu Teatralnego – możliwość skrętu w ul. Dąbrowskiego oraz przejazdu Roosevelta w kierunku ul. Pułaskiego zostanie utrzymana. Samochody kierujące się przez skrzyżowanie w stronę ulic Libelta i Pułaskiego będą musiały zmienić pas na środkowy przed dojazdem do mostu Teatralnego. Wraz z postępem prac, organizacja ruchu będzie zmieniana. Uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie” – informuje MPK Poznań.

O MPK Poznań pisaliśmy m.in. TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. MPK Poznań

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz