Sektorkolejowy » Modernizacja przystanków kolejowych w Złocieńcu, Łubowie i Reczu Pomorskim

Modernizacja przystanków kolejowych w Złocieńcu, Łubowie i Reczu Pomorskim

pzez Adrian

Lepszy dostęp do kolei w Złocieńcu i Łubowie

Podróże pociągami na linii kolejowej nr 210 będą bardziej komfortowe, dzięki modernizacji stacji kolejowych w miejscowościach: Złocieniec oraz Łubowo. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawie ulegnie również dostęp do kolei dla pasażerów, którzy będą podróżowali pociągiem w kierunku Szczecina bądź Szczecinka. Podróże pociągami będą wygodniejsze dla użytkowników kolei, którzy jadą w kierunku Piły i Szczecina (linia kolejowa nr 403), gdyż modernizacji ulegnie przystanek kolejowy w miejscowości Rzecz Pomorski. Ogłoszono przetarg na przebudowę peronów w tych miejscowościach w ramach  „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

Zakres prac modernizacyjnych

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., perony, które zostaną przebudowane w ramach tego przedsięwzięcia, będą wyższe, co pozwoli na wygodniejsze wsiadanie oraz wysiadanie z pociągów. Na peronach pojawią się wiaty i ławki. Sprawne korzystanie z obiektu umożliwi czytelne oznakowanie oraz gabloty informacyjne. Korzystanie z usług kolei stanie się łatwiejsze dla osób, których poruszanie się jest ograniczone, dzięki specjalnym pochylniom oraz ścieżkom naprowadzającym. Ponadto pasażerowie będą mogli czuć się bezpieczniej po zmroku, gdyż perony zostaną wyposażone w wydajne oświetlenie. Należy nadmienić, iż na stacji kolejowej w Złocieńcu przebudowane zostanie przejście podziemne, w którym pojawią się windy. Zgodnie z planem inwestycja ma zostać zrealizowana do końca roku 2023.

Liczne inwestycje w województwie zachodniopomorskim

W ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” w województwie zachodniopomorskim zostanie ulepszonych zdecydowanie więcej obiektów. W ramach tego projektu wyszczególniono także następujące lokalizacje:

  • Kołbaskowo (lista podstawowa)
  • Koszalin Północny (lista podstawowa)
  • Przecław (lista podstawowa)
  • Koszalin Bukowe (lista podstawowa)
  • Szczecinek Bugno (lista podstawowa)
  • Kołobrzeg Wschód (lista podstawowa)
  • Świdwin Zamek (lista podstawowa)
  • Kołobrzeg Zachód (lista podstawowa)
  • Radziszewo (lista rezerwowa)
  • Szczecinek (lista rezerwowa)

O inwestycjach, które są realizowane w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” pisaliśmy również TUTAJ i TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz