Sektorkolejowy » MEDWAY kupuje 15 lokomotyw Siemens Vectron MS

MEDWAY kupuje 15 lokomotyw Siemens Vectron MS

pzez Damian

Firma MEDWAY sukcesywnie inwestuje w nową flotę lokomotyw. Jej najnowszym nabytkiem jest 15 nowych lokomotyw wielosystemowych Siemens Vectron dla belgijskiego oddziału.

Przodujący globalny operator przewozowy MSC wzmacnia swoją pozycję w europejskim transporcie kolejowym. Za pośrednictwem swojej spółki transportu lądowego – MEDWAY, ogłosiła, że kupi 15 lokomotyw Vectron MS od Siemens Mobility dla jej belgijskiego oddziału.

Z portu w Antwerpii oraz z portów Morza Północnego lokomotywy te będą kursować w relacji wschód-zachód, usprawniając połączenia, a także przepustowość między Belgią, Niemcami, Holandią, Austrią, Polską oraz Węgrami, Czechami i Słowacją.

MEDWAY Belgium jest licencjonowanym operatorem kolejowych przewozów towarowych w Belgii, Holandii, Niemczech oraz Austrii. Oddział ten rozpoczął działalność w ubiegłym roku. MEDWAY ma mocną pozycję na rynku portugalskim (skąd pochodzi), w Hiszpanii oraz we Włoszech, gdzie posiada i dzierżawi zarówno lokomotywy elektryczne, jak i spalinowe. Firma należy do oddziału logistyki śródlądowej MSC, MEDLOG.

Autor: Lubomir Cech
Źródło: railmarket.com
Fot. MSC

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz