Sektorkolejowy » Mecze mundialu w pociągach hiszpańskich kolei

Mecze mundialu w pociągach hiszpańskich kolei

pzez Damian

Hiszpański operator kolejowy Renfe sprawił prawdziwą niespodziankę kibicom piłki nożnej – wszystkie mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2022 będą mogli obejrzeć, podróżując pociągami AVE i Avlo.

Koleje Hiszpańskie są jedynym operatorem, który na żywo będzie nadawać w pociągach wszystkie mecze mundialu odbywającego się w Katarze od 20 listopada do 18 grudnia. Pasażerowie, którzy chcą skorzystać z tej możliwości, powinni zainstalować aplikację PlayRenfe, która m.in. umożliwia bezpłatne korzystanie z wi-fi oraz oferuje telewizję, za pośrednictwem której transmitowane są na żywo m.in. najważniejsze wydarzenia sportowe, premiery filmowe, koncerty.

Zakwalifikowana do grupy E hiszpańska drużyna rozegra mecze pierwszej fazy z Kostaryką (23 listopada, godz. 17.00), z Niemcami (27 listopada, godz. 10.00) oraz z Japonią (1 grudnia, godz. 17.00).

Hiszpańskie Koleje są mocno zaangażowane i mają długą historię wspierania hiszpańskiego sportu poprzez realizację umów z federacjami sportowymi i klubami. Renfe jest oficjalnym środkiem transportu, z którego korzystają hiszpańskie drużyny piłkarskie (zarówno mężczyzn, jak i kobiet). Zawodnicy i zawodniczki mogą podróżować na długich trasach, w tym pociągami dużych prędkości, na całym terytorium kraju. Firma zawarła również porozumienie z tzw. wyższą radą sportu ws. rozwoju wspólnych działań, których celem jest promowanie podróży koleją dzięki hiszpańskim sportowcom, szczególnie tych najlepszych. Dzięki temu firma chce się również promować, jako operator środka transportu zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Autor: Agata Sumara

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz