Sektorkolejowy » Lubelskie: Polregio wprowadza przystanki na żądanie

Lubelskie: Polregio wprowadza przystanki na żądanie

pzez Damian

Od wczoraj (11.12.2022 r.) siedem przystanków kolejowych (Lublin Ponikwoda, Rudnik, Pałecznica, Wólka Orłowska, Złojec, Żulin i Mokre) stało się dla pociągów POLREGIO przystankami na żądanie. – Oznacza to, że w przypadku braku podróżnych zarówno w pociągu jak i na przystanku pociąg może przejechać bez zatrzymania – tłumaczy Zofia Dziewulska, rzecznik lubuskiego zakładu Polregio.

O wprowadzenie takiego rozwiązania zawnioskował organizator połączeń – Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Biuro Prasowe Polregio poinformowało, że „przekwalifikowane zostały przystanki o najniższej frekwencji.” Celem wprowadzenia zmiany jest redukcja zużycia paliwa, na trasach, na których pojawiły się przystanki obsługiwane jedynie na żądanie, kursują spalinowe zespoły trakcyjne.

Co musi zrobić pasażer, żeby wsiąść lub wysiąść?

Aby wsiąść do pociągu na przystanku na żądanie podróżny powinien czekać na peronie „w miejscu widocznym dla maszynisty”. Aby wysiąść, trzeba zgłosić to obsłudze pociągu najpóźniej na stacji poprzedzającej przystanek na żądanie. Można to zrobić podczas kontroli biletów lub poprzez znajdujące się przy drzwiach specjalne urządzenia przypominające domofon.

Fot. zdjęcie ilustracyjne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz