Sektorkolejowy » LTG Link rozpoczął sprzedaż biletów z Wilna do Rygi, cena – 24 euro

LTG Link rozpoczął sprzedaż biletów z Wilna do Rygi, cena – 24 euro

pzez Damian

LTG Link, spółka zajmująca się przewozem pasażerów należąca do grupy Koleje Litewskie (LTG), rozpoczęła w poniedziałek sprzedaż biletów na nowy pociąg z Wilna do Rygi, który rozpocznie kursowanie 27 grudnia.

Standardowe ceny biletów wynoszą 24 euro, cena będzie się zmieniać w zależności od wybranej klasy, poinformował LTG Link.

Bezpośrednie pociągi z Wilna będą odjeżdżać codziennie wczesnym rankiem, a z Rygi – późnym popołudniem. Podróż zajmie około 4 godzin 15 minut, a jej czas trwania może ulec nieznacznej zmianie tylko w wyniku napraw lub innych prac.

Aby ułatwić podróż turystom, będą oni mogli przesiąść się do tego pociągu z innego – Kowno–Wilno – na stacji kolejowej Koszedary.

Rozkład pociągu Wilno-Ryga
Rozkład pociągu Wilno-Ryga / Fot. LTG Link

Pasażerowie będą przewożeni między stolicami Litwy i Łotwy nowoczesnym, napędzanym silnikiem wysokoprężnym pociągiem Pesa 730 ML z 142 miejscami siedzącymi i czterema stojakami na rowery. Pociąg jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a podczas całej podróży dostępne będą ciepłe i zimne przekąski oraz napoje.

W ubiegły piątek LTG Link otrzymał od Agencji Kolejowej Unii Europejskiej certyfikat bezpieczeństwa na działalność na Łotwie, który pozwala mu przewozić pasażerów w sąsiednim kraju. Trasa ta została uzgodniona przez ministrów transportu i premierów trzech państw bałtyckich.

Źródło: LTG Link

Zobacz również:

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz