Sektorkolejowy » LTG Cargo Ukraine wznawia działalność po trzymiesięcznej przerwie

LTG Cargo Ukraine wznawia działalność po trzymiesięcznej przerwie

pzez Damian

LTG Cargo Ukraine – spółka zależna litewskich kolei państwowych ponownie uruchomiła działalność. Przedsiębiorstwo skupi się usługach spedycyjnych i wdrażaniu nowych rozwiązań transportowych.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem ukraińskich podmiotów na transport zboża i innych produktów za granicę państwa władze spółki LTG Cargo Ukraine postanowiły wznowić jej działalność. Firma zawiesiła funkcjonowanie w marcu 2022 r. z powodu wojny na Ukrainie. Przedsiębiorstwo skoncentruje się na świadczeniu usług spedycyjnych i aranżowaniu nowych rozwiązań transportowych dla eksportu towarów z Ukrainy. W trosce o bezpieczeństwo pracowników LTG Cargo Ukraine będzie funkcjonowało zdalnie.

„To ponowne otwarcie pozwala nam przyczynić się do jeszcze bardziej wydajnych rozwiązań logistycznych i nadal pomagać ukraińskim klientom w transporcie towarów, w szczególności zboża, oleju i kukurydzy, poza granicami kraju. W ten sposób będziemy kontynuować współpracę z Kolejami Ukraińskimi, aby połączyć wysiłki na rzecz jak najsprawniejszego ukraińsko-polskiego przejścia granicznego i przeładunku towarów na ukraińskich stacjach granicznych” – mówił Saulius Stasiūnas, prezes LTG Cargo Ukraine.

Transport towarów koleją przez Polskę i Litwę

LTG Cargo współpracuje z LTG Cargo Polska w celu ułatwienia transportu towarów z Ukrainy przez Polskę i wyznaczenia alternatywnych tras w taki sposób, żeby uniknąć tranzytu przez Białoruś. Warto przypomnieć, że w kwietniu 2022 r. litewski operator LTG Cargo poinformował o uruchomieniu nowych połączeń przewozów intermodalnych do Polski. Transport towarów ma rozpocząć się z Kaunas Intermodal Terminal (KIT) w Kownie i trafić do kluczowych terminali na terenie Polski w tym terminalu:

  • Małaszewicze
  • DCT Gdańsk

Mówi się także o transporcie dóbr do innych portów intermodalnych, np. do Poznania.

„Wraz z umacnianiem się pozycji Grupy w Polsce poszukujemy nowych możliwości i wychodzimy naprzeciw szybko zmieniającym się potrzebom rynku w wyniku wojny rosyjskiej na Ukrainie. Pracujemy, aby pozostać silną częścią logistyki kraju i pomóc krajowym firmom otwierać nowe trasy na rynki europejskie. Na początku kwietnia z sukcesem uruchomiliśmy naszą usługę intermodalną do Duisburga w Niemczech i zakończyliśmy już naszą pierwszą podróż z pełnym ładunkiem. Oferujemy naszym klientom wykorzystanie potencjału zgromadzonego przez Grupę w Polsce” – mówiła Eglė Šimė, prezes zarządu LTG Cargo.

Autor: Damian Malesza
Fot. LTG Cargo

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz