Sektorkolejowy » Łódź: rozpoczęły się remonty na Pabianickiej i Aleksandrowskiej

Łódź: rozpoczęły się remonty na Pabianickiej i Aleksandrowskiej

pzez Damian

Rozpoczęły się remonty torowisk tramwajowych na ul. Aleksandrowskiej i ul. Pabianickiej. Są prowadzone w wakacje, by wykorzystać czas zmniejszonego natężenia ruchu pojazdów, a tym samym zminimalizować utrudnienia, choć ich nie braknie.

Na Teofilowie remontowane są krańcówki tramwajowe przy stacji Łódź Żabieniec oraz przy ul. Szczecińskiej. Z tego powodu przez wakacje po ul. Limanowskiego, ul. Aleksandrowskiej i al. Włókniarzy nie będą kursowały tramwaje. W ich zastępstwie uruchomione zostały dwie linie zastępcze: Z2 z Teofilowa na Bałucki Rynek, a Z8 na dworzec Łódź Kaliska. Aby dojechać do centrum, można skorzystać z pociągów, choćby z Żabieńca na Kaliski, gdzie można przesiąść się do tramwaju na trasie W-Z. Po Łodzi można jeździć pociągiem na migawce MPK dzięki wspólnemu honorowaniu biletów.

Remontowane jest też torowisko na ul. Pabianickiej przy rondzie Lotników Lwowskich, które zostało częściowo wyłączone z użytku. Ruch pojazdów skierowano na objazdy, np. komunikację centrum z Chojnami zapewniają Trasa Górna i ul. Bednarska. Również autobusy i tramwaje komunikacji miejskiej omijają rejon robót. Skrócona została trasa linii 11, która nie dojeżdża do sklepu IKEA. Ulicami Paderewskiego, Politechniki i Pabianicką do sklepu IKEA kursują linie 15, 16 i 41. Aby zapewnić komunikację pomiędzy rondem a „Górniakiem”, zmienione zostały trasy autobusowych linii 52, 57, 69 i 72.

Z powodu remontu torowisk zmieniły się też trasy linii 2, 5, 8, 11, 16, 19, 41 i 63.

Źródło: lodz.pl

Zobacz również:

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz