Sektorkolejowy » Łódź: Remont Wojska Polskiego coraz bliżej finału

Łódź: Remont Wojska Polskiego coraz bliżej finału

pzez Damian

Modernizacja ul. Wojska Polskiego to jedna z największych inwestycji, które są obecnie prowadzone w Łodzi. Rozpoczyna się właśnie jej ostatni etap. Finał – jeszcze w tym roku.

Na przebudowywanej ul. Wojska Polskiego prowadzone są bardzo intensywne prace przy nowym torowisku. W niektórych miejscach (np. między ulicami Franciszkańską a Źródłową) trwa już spawanie szyn. Robotnicy robią ławy żelbetowe, izolacje i spoiny oraz układają tłuczeń. Wyraźnie widać już układ rozjazdów na nowej krańcówce przy ul. Strykowskiej. Na całej długości modernizowanej ul. Wojska Polskiego prowadzone są także prace przy krawężnikach i obrzeżach betonowych, a także nowych przystankach, chodnikach i na drodze rowerowej. Układana jest nowa jezdnia, a na skrzyżowaniu z ul. Zmienną powstaje nowy wlot.

Jak się zmieni Wojska Polskiego?

Po przebudowie ul. Wojska Polskiego zyska nowy układ oraz torowisko tramwajowe. Wzdłuż ulicy powstaną chodniki z wydzieloną drogą dla rowerów i parkingami. Pojawi się nowe oświetlenie, a na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach – nowy systemem sygnalizacji świetlnej. Całości zmian dopełnią przystanki tramwajowe i zatoki autobusowe z wysokimi peronami ułatwiającymi wsiadanie. Posadzonych zostanie także 800 drzew (klonów, lip i dębów) oraz ponad 12 tys. krzewów i kwiatów. 

Źródło: lodz.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz