Sektorkolejowy » LK157 umowa na zabudowę CSDIP podpisana

LK157 umowa na zabudowę CSDIP podpisana

pzez Damian

Na stacjach i przystankach między Chybiem a Skoczowem na linii kolejowej do Wisły, podróżni zyskają lepszą informację o kursowaniu pociągów. Zegary i komunikaty dźwiękowe ułatwią podróże. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na nowy system urządzeń. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu złożyło konsorcjum MAXTO Technology Sp. z o.o. i MAXTO Sp. z o.o. S.K.A.

Podróżujący pociągiem z Katowic w Beskid Śląski skorzystają z dodatkowych ułatwień. Na stacjach i przystankach: Chybie Mnich, Zaborze, Pierściec, Skoczów Bajerki i Skoczów przewidziano montaż głośników, zainstalowane zostaną zegary. Planowana jest też zabudowa czujników ruchu pociągów, koniecznych do zapewnienia prawidłowego działania elementów systemów dynamicznej informacji pasażerskiej. Nowe rozwiązania podnoszą poziom obsługi podróżnych i zachęcają do korzystania z kolei.

– Kolejne inwestycje realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z Krajowego Programu Kolejowego zwiększają komfort obsługi pasażerów również w zakresie informacji. Wszystko po to, by pasażer otrzymywał szybką i rzetelną informację na temat kursowania pociągów. Ten projekt pozwoli dostarczyć podróżnym potrzebne informacja na stacjach i przystankach na linii do Wisły – mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 System dynamicznej informacji pasażerskiej podnosi poziom obsługi podróżnych. Zależy nam, by pasażer otrzymywał jak najszybciej bieżące informacje. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadzają udogodnienia dla pasażerów na południu woj. śląskiego, na popularnej linii w Beskidy – powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na realizację zadania pn.: „Zaprojektowanie, dostawa i zabudowa urządzeń Centralnego Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na linii kolejowej nr 157 na odcinku podg. Bieniowiec – Skoczów” w ramach projektu „Zabudowa Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej – Etap I”. Wartość prac to 4,7 mln zł netto. Inwestycja realizowana jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Zakończenie prac przewidziano na I kwartał 2025 roku.

Jednocześnie prowadzone są postępowania przetargowe na wyłonienie wykonawców zadań obejmujących montaż informacji pasażerskiej na liniach Skoczów – Cieszyn i Goleszów – Wisła.

W grudniu 2022 r. PLK SA zakończyły prace, dzięki którym szybko i komfortowo dojedziemy pociągiem w Beskid Śląski. Dostęp do kolei zwiększyły nowe przystanki Skoczów Bajerki i Ustroń Brzegi oraz przebudowane perony m.in. w Skoczowie, Goleszowie, Cieszynie, Ustroniu, Ustroniu Polanie i Wiśle Uzdrowisko. Projekt o wartości 460 mln zł, dofinansowany był ze środków unijnych w ramach RPO Województwa Śląskiego, obejmował linie kolejowe od Chybia przez Skoczów do Cieszyna i Wisły Głębce.

Źródło: PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz