Sektorkolejowy » W długi weekend wybierz się na przejażdżkę historycznym taborem MPK Poznań

W długi weekend wybierz się na przejażdżkę historycznym taborem MPK Poznań

pzez Adrian

We wszystkie dni tzw. długiego weekendu – od czwartku, 8 czerwca aż do niedzieli, 11 czerwca br. – będzie można wybrać się na przejazd historycznymi tramwajami i autobusami. Zapraszamy!

Linie turystyczne, obsługiwane historycznym taborem, to szansa na wyjątkową podróż przez Poznań. To również okazja, aby poczuć klimat minionych lat, a w przypadku młodszych pasażerów – możliwość przekonania się jak podróżowali ich rodzice, czy dziadkowie.

Informacje na temat funkcjonowania w tzw. długi weekend czerwcowy

W czwartek, 8 czerwca br., funkcjonować będą linie turystyczne 0 i 100.  Zgodnie z harmonogramem, na linię 0 skierowany zostanie skład N+ND. Na trasę linii 100 pojadą natomiast Ikarus 280 i Neoplan N4020 – pierwszy niskopodłogowy autobus miejski w Polsce, odrestaurowany przez firmę Solaris Bus & Coach i udostępniony na poznańskie linie turystyczne.

W piątek, 9 czerwca br., funkcjonować będą linie turystyczne 20 i 100. Do obsługi linii 20 przewidziany jest skład wagonów typu 105N, a na trasę linii 100 Ikarus 280 oraz DAF.

W sobotę, 10 czerwca br., funkcjonować będą linie turystyczne 20, 100 i 102. Na linię 0 skierowany zostanie „helmut” (707). Na trasę linii 100 pojadą natomiast DAF i Ikarus 280. Tego dnia uruchomiona zostanie również linia 102 – tradycyjnie już pasażerów tej linii przewozić będzie Jelcz – „ogórek”.

W niedzielę, 11 czerwca br., funkcjonować będą linie turystyczne 0 i 100. Do obsługi linii 0 przewidziany jest skład N+ND, a na trasę linii 100 wyjadą Ikarus 260 oraz MAN.

Ważne: w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania linii turystycznych (trasa, rozkład jazdy, cennik) można znaleźć w zakładce Turystyka-Linie turystyczne.

Źródło: MPK Poznań

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz