Sektorkolejowy » Koniec sporu zbiorowego w PKP Cargo. Udało się osiągnąć porozumienie płacowe

Koniec sporu zbiorowego w PKP Cargo. Udało się osiągnąć porozumienie płacowe

pzez Damian

W środę 24 stycznia br. zarząd spółki PKP Cargo wraz ze związkami zawodowymi działającymi w spółce podpisały porozumienie dotyczące podwyżek wynagrodzeń.

Zgodnie z treścią podpisanego porozumienia z dniem 1 stycznia 2023 r. pracownikom spółki PKP Cargo przyznana została podwyżka wynagrodzenia.

„W toku mediacji przeprowadzonych w dniu 18 stycznia 2023 r., w ramach procedury rozwiązywania sporu zbiorowego o wdrożenie systemowej podwyżki wynagrodzeń, toczącego się pomiędzy Spółką a Organizacjami Związkowymi będącymi stroną Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Zatrudnionych przez Zakłady PKP Cargo S.A. zostało podpisane porozumienie, które zakłada przyznanie pracownikom Spółki podwyżki wynagrodzenia z dniem 1 stycznia 2023 r.” – podała w komunikacie spółka PKP Cargo.

Podwyżki, które zostały ustalone w porozumieniu, w pełni wyczerpują postulaty przedstawione przez stronę społeczną, co jest równoznaczne z zakończeniem sporu zbiorowego w PKP Cargo S.A. wszczętego w 2022 r.

„Cieszę się, że Zarządowi i stronie społecznej udało się osiągnąć porozumienie płacowe i tym samym zakończyć spór zbiorowy w naszej spółce” – powiedział Dariusz Seliga, prezes PKP Cargo S.A.

„Dzięki temu porozumieniu zapewniliśmy spokój społeczny w przedsiębiorstwie, co na pewno wpłynie pozytywnie na realizację naszych zadań przewozowych wynikających z umów z klientami” – dodał.

Ponadto prezes PKP CARGO zaznaczył, że dla władz spółki jednym z głównych priorytetów jest troska o kapitał ludzki. Według szacunków koszt podwyżek wyniesie ok. 166 mln zł.

„Zarządowi zależy na tym, aby poprawiać warunki pracy w PKP CARGO S.A., a jednym z elementów tych warunków są wynagrodzenia. Dlatego decyzją obecnego Zarządu było wdrożenie podwyżek płac w Spółce od 1 czerwca 2022 roku. Skala podwyżek uwzględnia możliwości finansowe Spółki i dlatego chciałbym też podziękować naszym partnerom ze związków zawodowych za osiągnięty kompromis” – podsumował Dariusz Seliga.

Więcej o PKP Cargo pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. Materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz