Sektorkolejowy » Kolejni ,,artyści’’ w rękach funkcjonariuszy SOK

Kolejni ,,artyści’’ w rękach funkcjonariuszy SOK

pzez Adrian

W dniu 9 marca 2023 roku funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tarnowskich Górach ujęli na gorącym uczynku dwóch sprawców dewastacji przepustu kolejowego, malujących ,,graffiti’’. Wandale zdążyli zamalować około 40 m² powierzchni obiektu mostowego. Wobec kolejowych ,,artystów’’ mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego.

W czwartek, 9 marca br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Tarnowskich Górach, podczas patrolu szlaku kolejowego Radzionków – Nakło Śląskie zauważyli dwie osoby malujące farbą w sprayu graffiti na przepuście kolejowym. Na widok mundurowych mężczyźni próbowali zbiec z miejsca zdarzenia, jednak funkcjonariusze SOK po krótkim pościgu udaremnili ucieczkę ujmując dwóch sprawców dewastacji elementu infrastruktury kolejowej wraz z dowodami rzeczowymi w postaci 12 puszek z farbą. Wobec sprawców dewastacji mienia kolejowego zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Do czasu przybycia patrolu SOK ,,grafficiarze’’ zdążyli zamalować około 40 m² powierzchni przepustu kolejowego.

Ujęci mężczyźni w wieku 26-lat i 32-lat zostali przekazani przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Radzionkowie, którzy prowadzą dalsze czynności wyjaśniające w sprawie.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz