Sektorkolejowy » Koleje Wielkopolskie: Odbiór nowych pojazdów serii 36WEhd

Koleje Wielkopolskie: Odbiór nowych pojazdów serii 36WEhd

pzez Damian

21 grudnia o godzinie 11:00 na Dworcu Letnim w Poznaniu miała miejsce prezentacja dwóch nowych pojazdów serii 36WEhd wyprodukowanych przez firmę Newag, które przeznaczone są do obsługi linii spalinowych – z Wolsztyna do Poznania oraz z Gołańczy do Poznania.

Wśród gości obecnych na konferencji znaleźli się m. in. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Pan Wojciech Jankowiak, Dyrektor Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Pan Robert Pilarczyk, Prezes Zarządu Spółki Koleje Wielkopolskie Pan Marek Nitkowski oraz Członek Zarządu Pan Mikołaj Grzyb, a także przedstawiciele mediów.

Systematycznie dążymy do podwyższenia konkurencyjności kolejowych przewozów pasażerskich. Jesteśmy przekonani, że wzbogacenie naszej floty o kolejne pojazdy jest dobrym sposobem na zachęcenie mieszkańców regionu do korzystania z naszych usług, ponieważ wpłynie pozytywnie na poprawę komfortu oraz częstotliwość kursowania pociągów.

Włączenie dwóch kolejnych pojazdów do obsługi połączeń na liniach niezelektryzowanych jest także wyjściem naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, którzy podróżują z kierunku Wolsztyna i Wągrowca.

W każdym pojeździe podróżować może 330 osób – znajduje się w nim 160 stałych miejsc siedzących, 10 miejsc uchylnych oraz 160 miejsc stojących. Prędkość eksploatacyjna pojazdów wynosi 120 km/h.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Łączny koszt wyniesie 47 478 000 zł. Natomiast wartość dofinansowania to 32 810 000 zł.

Źródło: Koleje Wielkopolskie

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz