Sektorkolejowy » Koleje Mazowieckie: Utrudnienia na stacji Sulejówek Miłosna

Koleje Mazowieckie: Utrudnienia na stacji Sulejówek Miłosna

pzez Damian

Ze względu na budowę tunelu drogowego w stacji Sulejówek Miłosna, w dniach od 3 do 31 października 2022 roku, ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będzie prowadzony tylko po jednym torze. W związku z tym część pociągów KM zostanie odwołana, a wybrane pociągi będą kursować z Mińska Mazowieckiego i Mrozów do stacji Sulejówek Miłosna. Za niektóre połączenia na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna zostanie wprowadzona Zastępcza Komunikacja Autobusowa (ZKA).

Dla zmniejszenia utrudnień związanych z budową tunelu, w tym okresie, zostanie wprowadzone honorowanie biletów ważnych na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich w wybranych pociągach PKP Intercity oraz autobusach ZTM.

Z biletami KM będzie można podróżować w następujących pociągach uruchamianych przez PKP Intercity:

  • Niemcewicz nr 11112 w relacji Sulejówek Miłosna – Warszawa Wschodnia,
  • Inka nr 12121 W relacji Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna.

Bilety na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich w powyższych pociągach będą honorowane wyłącznie w dni robocze oraz tylko przy przejazdach w jedną stronę. Na podstawie ważnego biletu jest również możliwość podroży z bagażem lub psem. Przewóz roweru możliwy jest wyłącznie w miejscu do tego przeznaczonym, po wykupieniu specjalnej rezerwacji, a także biletu na przewóz roweru.

Na podstawie ważnego biletu KM można zająć dowolne miejsce przeznaczone dla pasażera w powyższych pociągach PKP IC. Należy jednak ustąpić miejsca po zgłoszeniu się pasażera posiadającego bilet na wspomniane miejsce. W przypadku braku ważnego biletu KM w ww. pociągach, podróż możliwa jest po zakupie biletu wg zasad i opłat PKP IC. Podróżny nie ma możliwości zakupu biletu na połączenia PKP Intercity, według zasad obowiązujących na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich.

Honorowanie biletów KM będzie również możliwe w następujących autobusach ZTM

(w obu kierunkach):

  • 173 na odcinku Warszawa Wschodnia – Al. Piłsudskiego,
  • 514 na odcinku Wola Grzybowska – PKP Rembertów,
  • ZS2 na całej trasie linii zastępczej.

Nadal obowiązuje wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM wprowadzone do 10 grudnia 2022 r. w związku z modernizacją dworca Warszawa Zachodnia.

Więcej informacji na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/honorowanie-biletow-km-w-pociagach-pkp-ic-i-autobusach-ztm-na-odcinku-warszawa-wschodnia-sulejowek

Źródło: informacja prasowa
Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz