Sektorkolejowy » Koleje Mazowieckie: Odebraliśmy 58 FLIRTÓW!

Koleje Mazowieckie: Odebraliśmy 58 FLIRTÓW!

pzez Damian

W czerwcu spółka „Koleje Mazowieckie – KM” odebrała kolejne trzy pięcioczłonowe pojazdy typu FLIRT serii ER160. Zrealizowaliśmy 95% rekordowej umowy ramowej na dostawę 61 nowoczesnych pojazdów, podpisanej w 2018 r.

19 czerwca w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Tłuszczu zostały podpisane końcowe protokoły techniczne pojazdów o numerach 57 i 58. Tydzień wcześniej odebrano pojazd o numerze 56. Tym samym w parku taborowym KM jest już 58 elektrycznych zespołów trakcyjnych typu FLIRT najnowszej generacji.

Zostały one wyprodukowane w ramach ostatniej, piątej umowy wykonawczej, podpisanej w 2022 r. obejmującej dostawę 16 ezt przeznaczonych do obsługi linii Warszawa – Tłuszcz. Łącznie dostarczonych zostało już 13 pojazdów. Wartość wspomnianej umowy to ponad 530 mln zł brutto, a jej dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 wynosi ponad 215 mln zł.

Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia rekordowej umowy, już w lipcu odbierzemy ostatnie pojazdy, które wyjadą na mazowieckie szlaki. Bardzo dziękuję wszystkim, zaangażowanym w realizację tego ogromnego projektu. Przede wszystkim pracownikom Spółki Stadler Polska, za terminowe dostawy oraz wszystkim pracownikom KM, którzy mają udział w wykonaniu kontraktu – powiedział Czesław Sulima, Członek Zarządu, Dyrektor Eksploatacyjny KM.

Mimo różnych utrudnień realizacja ostatniej, piątej umowy z Kolejami Mazowieckimi przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Dynamicznie zbliżamy się do jej zakończenia, co jest także wynikiem bardzo dobrej współpracy z naszym klientem. Realizacja tego ambitnego projektu znacząco zmienia komfort i bezpieczeństwo podróżowania koleją na Mazowszu. Cieszę się bardzo, że nasza spółka ma w tym swój udział – powiedział Tomasz Prejs, Prezes Zarządu Stadler Polska.

O szwajcarskim producencie pojazdów szynowych Stadler pisaliśmy m.in.:

Źródło: Informacja prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz