Sektorkolejowy » Koleje Mazowieckie na Warszawskim Dniu Zwierząt

Koleje Mazowieckie na Warszawskim Dniu Zwierząt

pzez Damian

Już 21 maja 2023 r. w Parku Fontann na Podzamczu odbędzie się Warszawski Dzień Zwierząt – jedyna taka impreza nie tylko w stolicy, ale również w całej Polsce. Jej organizatorem jest Schronisko „Na Paluchu”. Swój wkład w wydarzenie będą miały również Koleje Mazowieckie, które wspierają Schronisko od 2021 r.

Na Warszawskim Dniu Zwierząt nie zabraknie licznych atrakcji. Podczas tegorocznej edycji będzie można m.in. skorzystać z porad adopcyjnych czy konsultacji ze specjalistką ds. żywienia psów. Organizatorzy zachęcają także do udziału w warsztatach, np. z pierwszej pomocy przedweterynaryjnej, plecenia szarpaków i robienia mat węchowych. Co więcej, w trakcie wydarzenia odbędzie się zlot zaadoptowanych psów oraz wręczenie statuetek „Przyjaciel Schroniska Na Paluchu”. Na imprezie będzie można spotkać się z przedstawicielami organizacji non-profit czy też z Kolejami Mazowieckimi.

Samorządowy przewoźnik niejednokrotnie pokazał, że los zwierząt nie jest mu obojętny, o czym najlepiej świadczy oferta nieodpłatnych przejazdów dla czworonożnych pasażerów w pociągach KM. Spółka realizuje też projekty edukacyjne we współpracy ze Schroniskiem „Na Paluchu”. Udostępnia także informacje o jego podopiecznych na monitorach w pojazdach oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Koleje Mazowieckie będą obecne także na scenie! Zespół Pracowników KM „Gotowi do Odjazdu” zagra swój debiutancki koncert. W jego skład wchodzą: Daria Uchman-Jaworska, Michał Zalewski, Paweł Cielniak, Michał Szymkiewicz, Krzysztof Zalewski i Grzegorz Wieliczko. W repertuarze znajdą się znane i lubiane przeboje, a także autorskie hity. Między innymi będzie można usłyszeć utwór „W schronisku na miłość czekają…” w wykonaniu Michała Szymkiewicza, który, mamy nadzieję, zachęci do adopcji bezdomnych zwierząt.

Szczegółowe informacje na temat Warszawskiego Dnia Zwierząt znajdują się na stronie: https://napaluchu.waw.pl/warszawski-dzien-zwierzat-21-maja/

Źródło: KM

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz