Sektorkolejowy » Koleje Austriackie złożyły zamówienie na kolejne 27 EZT od Siemensa

Koleje Austriackie złożyły zamówienie na kolejne 27 EZT od Siemensa

pzez Adrian

ÖBB (austriackie koleje państwowe) sukcesywnie modernizuje flotę pojazdów. Przedsiębiorstwo skorzystało z prawa opcji i kupuje 27 elektrycznych zespołów trakcyjnych Siemens Desiro ML.

Wcześniej austriackie koleje państwowe zamówiły 246 składów elektrycznych Desiro ML. Ponad 200 z nich, jest już wykorzystywane na terenie całej Austrii.

Nasze pociągi Desiro ML są szczególnie popularne zarówno wśród pasażerów, jak i operatorów kolejowych. To zamówienie na 27 dodatkowych pociągów Desiro ML zwiększa flotę Siemensa w Austrii do łącznej liczby ponad 270” – poinformował Albrecht Neumann, CEO Rolling Stock w Siemens Mobility.

O Siemens Desiro ML

Nowe pociągi mają wejść do użytku w 2025 r. Komfortowe i przestronne pojazdy będą mogły poruszać się z prędkością do 160 km/h. Trzywagonowy skład Siemens Desiro ML o długości 75 m jest w stanie zabrać 220 pasażerów na miejscach siedzących oraz do 24 rowerów. Jego wnętrze jest w pełni klimatyzowane i wyposażone m.in. w gniazdka elektryczne, nowoczesny system informacji pasażerskiej, bezpłatne WiFi, a także portal pokładowy Railnet.

O ÖBB i Siemens Mobility pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ

Autor: Damian Malesza
Fot. Siemens Mobility

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz