Sektorkolejowy » Kolejarze z kolejnego europejskiego kraju przystępują do strajku

Kolejarze z kolejnego europejskiego kraju przystępują do strajku

pzez Damian

Belgia to następny po Wielkiej Brytanii i Austrii kraj, w którym w ostatnich dniach związkowy ogłosili akcję strajkową. Najbliższe protesty pracowników belgijskiej kolei odbędą się w dniach od 29 listopada do 1 grudnia.

Belgijski operator kolejowy SNCB (Société Nationale des Chemins de Fer Belges) poinformował, że problemy z podróżami koleją zaczną się już w poniedziałek wieczorem, a od jutra (od wtorku) będą poważnie utrudnione. Średnio na tory wyjedzie co czwarty pociąg, a w niektórych regionach pasażerowie w ogóle nie będą mieli możliwości odbycia podróży pociągiem.  

Celem pracowników podejmujących protest jest zwrócenie uwagi rządu na niedoinwestowanie sieci i potrzebę większych nakładów finansowych zarówno na infrastrukturę, jak i na utrzymanie i wypłaty osób zatrudnionych w branży kolejowej. Pracownicy kolei w Belgii regularnie potępiają pogarszające się warunki pracy i wzywają do większych inwestycji rządowych.

SNCB deklaruje, że podejmie możliwe środki, by ograniczyć negatywne skutki strajków. M.in. wprowadzi autobusową komunikację zastępczą. Pasażerom zaleca regularne sprawdzanie i planowanie trasy.

To nie jedyne w ostatnim czasie strajki kolejarzy w Europie – od kilku miesięcy szeroko zakrojone akcje protestacyjne podejmują kolejarze w Wielkiej Brytanii, o czym pisaliśmy m.in. TUTAJ. Z warunków pracy niezadowoleni są także pracownicy kolei w Austrii – sprawdź TUTAJ.

Autor: Agata Sumara
Fot. happyrail.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz