Sektorkolejowy » Kolejarze ekspresowo udrażniają linię do granicy z Ukrainą w Krościenku

Kolejarze ekspresowo udrażniają linię do granicy z Ukrainą w Krościenku

pzez Adrian

W poniedziałek, 28 lutego, rozpoczęła się nieplanowana naprawa, a w zasadzie udrażnianie odcinka linii kolejowej nr 108, którą będą mogły przejeżdżać pociągi z ukraińskimi uchodźcami od przejścia granicznego w Krościenku na Podkarpaciu do Zagórza. Prace, które mają pozwolić na uruchomienie przejazdów jeszcze w tym tygodniu.

Prowadzimy intensywne prace torowe na nieeksploatowanym obecnie przygranicznym odcinku Uherce–granica państwa na linii 108 Stróże–Krościenko. Wykonane roboty umożliwią przejazd pociągów do i z Ukrainy. Kolejowe przejście graniczne w Krościenku będzie dodatkowym punktem odprawy składów ewakuujących uchodźców wojennych do naszego kraju

– informuje za pośrednictwem serwisu Facebook PKP PLK S.A.

Remontowany odcinek linii kolejowej od Uherzec Mineralnych do nieczynnego od 2010 r. terminala kolejowego na przejściu granicznym z Ukrainą w Krościenku w gminie Ustrzyki Dolne pozwoli na przejazd pociągów z uchodźcami do Zagórza, gdzie będą mogli przesiąść się do pociągów Intercity.

Kolejarze zakładają, że tempo prac pozwoli na uruchomienie przejazdów już 3 marca. Kursy do Zagórza będą realizowane przez SKPL (Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych).

Autor: Agata Sumara
Fot. PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz