Sektorkolejowy » Inwestycje, negocjacje, procedury – tematem V konferencji „Prawo Kolejowe”

Inwestycje, negocjacje, procedury – tematem V konferencji „Prawo Kolejowe”

pzez Damian

Urząd Transportu Kolejowego oraz Fundacja ProKolej już po raz piąty organizują wydarzenie skoncentrowane na regulacjach prawnych w branży kolejowej – „Prawo kolejowe – inwestycje, negocjacje, procedury.” Konferencja odbędzie się 3 marca br. w formule hybrydowej – można w niej uczestniczyć zarówno on-line (za pośrednictwem MS Teams) oraz stacjonarnie w siedzibie UTK w Warszawie przy Al. Jerozolimskiej 134 (Sala Luxtorpeda).

O istotnej randze tematu regulacji prawnych w branży świadczy fakt objęcia wydarzenia patronatem honorowym przez Instytut Kolejnictwa, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, Centrum Badawcze Publicznego Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowych Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Izbę Gospodarczą Transportu Lądowego.

Konieczność jasnych i stałych regulacji w każdej branży jest niezbędna, w obliczu jednak dynamicznych przemian (w tym przemian energetycznych – zielona transformacja, czy zmiennej sytuacji geopolitycznej) w branży transportowej szczególnie istotna.

W programie konferencji przewidziano dwa bloki prezentacji, zakończone panelem dyskusyjnym. W pierwszym bloku poruszone zostaną tematy związane między innymi z dostępem do pasażerskich przewozów kolejowych (uwagi de lege ferenda), rolą podmiotów trzecich w procesie zyskiwania zezwoleń na wprowadzenie do obrotu pojazdów kolejowych oraz aspekty prawne zagospodarowania gruntów sąsiadujących z koleją. W drugim bloku specjaliści podejmą chociażby temat doświadczeń i problemów wdrażania dyrektyw kolejowych w Polsce.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział radcy prawni z Kancelarii Olesiński i Wspólnicy (Kamil Ciupak),  Kancelarii SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy (Katarzyna Cybulska), Wiceprezes UTK Marcin Trela oraz Dyrektor Departamentu Kolejnictwa z Ministerstwa Transportu – Tomasz Warsza. Za merytoryczny poziom wydarzenia odpowiedzialni są zatem praktycy, na co dzień zajmujący się prawem kolejowym, gwarantując jakość prowadzonych rozmów i prezentacji.

Jak podkreślają Organizatorzy, celem wydarzenia jest integracja środowiska prawniczego, związanego z branżą kolejową oraz wymiana wiedzy i doświadczeń. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie Organizatora.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz