Sektorkolejowy » Informacja Zarządu CPK w sprawie audytu i komunikacji Spółki

Informacja Zarządu CPK w sprawie audytu i komunikacji Spółki

pzez Damian

W Centralnym Porcie Komunikacyjnym trwają działania kontrolne, których celem jest kompleksowa ocena dotychczasowej pracy Spółki. To od wyników audytów zależeć będzie przyszłość poszczególnych składowych Programu CPK, ich docelowe zakresy i harmonogramy.

Dokumenty, umowy, sprawozdania i raporty weryfikowane są bezpośrednio w biurze Spółki oraz w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. CPK Macieja Laska. Trwają również postępowania przetargowe na wybór audytorów zewnętrznych, m.in. dotyczących inwestycji lotniskowych i kolejowych, finansów, obszaru kadrowego, marketingu, Programu Społeczno-Gospodarczego oraz weryfikacji przyjętych przez poprzedni zarząd harmonogramów prac. Pierwsze wyniki raportów cząstkowych powinny być znane do końca marca bieżącego roku, a kolejne w następnych tygodniach i miesiącach.
Mamy świadomość, że debata publiczna wokół CPK budzi obecnie duże emocje. Jesteśmy przekonani, że zarówno entuzjaści jak i krytycy Programu CPK, powinni mieć dostęp do rzetelnych i sprawdzonych danych. Informujemy jednocześnie, że w czasie trwania audytów, komunikacja ze strony Spółki CPK jest i będzie ograniczona. – dr Filip Czernicki, p.o. Prezesa CPK

Źródło: CPK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz