Sektorkolejowy » ,,Grafficiarz’’ schwytany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy SOK

,,Grafficiarz’’ schwytany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy SOK

pzez Damian

W dniu 3 marca 2023 roku komendant zmiany w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie stacji Wrocław Główny nieznani sprawcy dewastują pociąg. Na miejsce błyskawicznie skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy ujęli na gorącym uczynku młodego mężczyznę, który malował ,,graffiti’’ na wagonie. Do chwili ujęcia sprawca zdążył zdewastować 40 m² jednostki elektrycznej.

W piątek, 3 marca br. komendant zmiany w Komendzie Regionalnej SOK we Wrocławiu, otrzymał telefoniczną informację z numeru alarmowego, od osoby postronnej, że na terenie torów odstawczych w stacji Wrocław Główny nieznani sprawcy malują ,,graffiti’’ na składzie pociągu. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu.

Po przybyciu we wskazany rejon, funkcjonariusze SOK zauważyli dwóch młodych mężczyzn przebywających na torach odstawczych, malujących ,,graffiti’’ na pociągu. Na widok patrolu SOK sprawcy dewastacji jednostki elektrycznej rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu ujęto jednego ze sprawców, wobec którego zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Do czasu przybycia funkcjonariuszy młody ,,grafficiarz’’ wspólnie z kolegą zdążył zamalować powierzchnię około 40 m² jednostki elektrycznej.

Mundurowi podczas pościgu zabezpieczyli porzucone przez sprawców dwa plecaki wraz z dowodami rzeczowymi w postaci 16 puszek z farbą w sprayu. W trakcie dalszych czynności ustalono, że sprawca dewastacji jest osobą nieletnią.

Ujęty 16-letni mieszkaniec Wrocławia został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji z Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu, celem przeprowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych w sprawie.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz