Sektorkolejowy » Gniezno: Uderzyła w twarz 16-latkę, bo ta wytknęła jej obsceniczne zachowanie

Gniezno: Uderzyła w twarz 16-latkę, bo ta wytknęła jej obsceniczne zachowanie

pzez Adrian

W dniu 21 marca 2023 roku dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gnieźnie otrzymał zgłoszenie o szarpaninie, do której doszło na peronie stacji kolejowej Gniezno. Funkcjonariusze SOK ujęli agresywną 32-latkę, która uderzyła nieletnią osobę, gdy ta zwróciła jej uwagę o gorszącym zachowaniu w miejscu publicznym. Jej występek zagrożony jest karą do jednego roku pozbawienia wolności.

We wtorek, 21 marca br. dyżurny ruchu stacji Gniezno powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku SOK w Gnieźnie o szarpaninie dwóch osób postronnych na peronie nr 2 w stacji PKP Gniezno. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Gnieździe.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli 32-letnią kobietę, która naruszyła nietykalność cielesną 16-latki. Ze względu na bardzo agresywne zachowanie ujętej, zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Mundurowi ustalili, że 16-letnia mieszkanka Kłecka zwróciła grzecznie uwagę 32-latce, że w miejscu publicznym załatwiała swoje potrzeby fizjologiczne. Kobieta zrobiła się agresywna, zaczęła krzyczeć i obrażać nastolatkę, po czym uderzyła ją ręką w twarz. Osoba poszkodowana odmówiła udzielenia pomocy medycznej. O zajściu powiadomiono Policję.

Ujętą mieszkankę Grodziska Mazowieckiego przekazano wezwanym na miejsce funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej w Gnieźnie, którzy prowadzą dalsze dochodzenie w sprawie.

Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienie wolności do roku, natomiast nieobyczajny wybryk zagrożony jest karą aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz