Sektorkolejowy » Funkcjonariusze SOK ujęli nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusze SOK ujęli nietrzeźwego kierowcę

pzez Adrian

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas działań porządkowych w rejonie stacji Jaworzno Szczakowa ujęli kierującego samochodem osobowym marki Hyundai, który wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowo-drogowy mimo czerwonego światła. Podczas dalszych czynności okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. 30-letni mieszkaniec Katowic został przekazany Policji.

Podczas działań porządkowym prowadzonych na szlaku kolejowym Sosnowiec Maczki – Długoszyn, funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Jaworznie Szczakowej zatrzymali do kontroli pojazd marki Hyundai i20, którego kierowa nie zważając na sygnalizator z pulsującym czerwonym światłem wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy.

Podczas legitymowania funkcjonariusze SOK wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Mundurowi natychmiast powiadomili Policję. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworznie przebadali 30-latka na zawartość alkoholu, badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Katowic został przekazany do dyspozycji policjantów.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz