Sektorkolejowy » Ecco-rail uruchamia połączenie intermodalne z Rumunii do Belgii

Ecco-rail uruchamia połączenie intermodalne z Rumunii do Belgii

pzez Damian

Nowa usługa ma na celu usprawnienie przepływu ładunków między tymi regionami – firma deklaruje, że zapewni wydajne i niezawodne dostawy.

Przedsiębiorstwo Ecco-rail uruchomiło nową trasę transportu intermodalnego łączącą Rumunię i Belgię. Inauguracyjny pociąg wyruszył z terminalu Stukwerker w belgijskim porcie Gent 16 maja 2024 r. i dotarł do miejsca docelowego w terminalu Arad na granicy z Rumunią po 56-godzinnym tranzycie.

Trasa biegnie z Niemiec, zaczynając od Akwizgranu Zachodniego, przez Austrię i dalej przez Węgry do Rumunii. Czas postoju w Arad jest zminimalizowany do zaledwie 12 godzin przed rozpoczęciem podróży powrotnej, co pozawala na zoptymalizowanie cyklu transportowego.

Ecco-rail AT, DE i HU ściśle współpracowały z różnymi partnerami, aby zapewnić, że jakość transportu towarów spełnia oczekiwania ich klienta –  Rail Hub Transylvania. Nowa usługa jest odpowiedzią na zmieniającą się dynamikę transportu ładunków, w regionie, gdzie alternatywne trasy do tradycyjnych ukraińskich połączeń zyskują na znaczeniu.

Autor: Lubomir Cech
Źródło: railmarket.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz