fbpx
Sektorkolejowy » Dzień Dziecka z PKP Intercity w Katowicach

Dzień Dziecka z PKP Intercity w Katowicach

pzez Adrian

Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity zaprasza 1 czerwca br. najmłodszych miłośników kolei do Katowic na wspólny dzień pełen rozrywek. Przewoźnik, podobnie jak w poprzednich latach, zapewnia dzieciom i młodzieży do 16 r.ż. darmowe przejazdy w dniu ich święta na terenie całej Polski.

Darmowy bilet 1 czerwca można wykorzystać na podróż w dowolne miejsce w Polsce, ale najbardziej atrakcyjne dla najmłodszych mogą okazać się Katowice. PKP Intercity zaprasza rodziców i ich pociechy na pl. Marii i Lecha Kaczyńskich, przylegający do dworca, aby właśnie tam wspólnie świętować. Tego dnia, dzieci i rodzice będą mogli dokładniej przyjrzeć się pociągom, które zazwyczaj widzimy w ruchu. Na peronie nr 3 katowickiego dworca będzie można zwiedzić ikoniczny elektryczny zespół trakcyjny ED250 Pendolino, ED74, czyli popularną Edytę oraz ciekawy skład wagonowy, który będzie zestawiony z nowoczesnej lokomotywy Griffin, wagonu konferencyjnego, wielofunkcyjnego wagonu COMBO i legendarnej lokomotywy „Czesio” EP05-23.  Najmłodsi będą mogli nie tylko zwiedzić wnętrze pociągów, lecz także porozmawiać z konduktorem, a nawet usiąść na fotelu maszynisty.

Konkursy i animacje

Wystawa pociągów to nie jedyna rozrywka jaką 1 czerwca zapewni dzieciom narodowy przewoźnik. W strefie przed dworcem najmłodsi spotkają się z Edkiem – maskotką PKP Intercity, z którą będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie. Uczestnicy będą mogli także zagrać w kultową grę „Snake”, której elementy graficzne są inspirowane pociągiem Pendolino. Na miejscu będzie można też wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz w aktywnościach sportowych. Atrakcje dla najmłodszych przewidziane są w godzinach 10-1430. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Darmowe przejazdy na terenie całej Polski

1 czerwca dzieci i młodzież do 16 roku życia podróżują z PKP Intercity za darmo! Bezpłatny bilet można pobrać w kasie biletowej lub u konduktora (z wyjątkiem pociągów kategorii EIP – na nie bilet można pobrać jedynie w kasie). Darmowe podróże w drugiej klasie możliwe są za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, który należy przedstawić również podczas kontroli biletów – może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia. Dzieci poniżej 4 roku życia mogą podróżować ze 100% ulgą przez cały rok.

Z rodziną taniej

W PKP Intercity rodziny podróżują taniej. Narodowy przewoźnik przygotował oferty, dzięki którym na podróżach w większym gronie można dużo zaoszczędzić. Jedną z nich jest Taniej z bliskimi – promocja skierowana do małych grup i rodzin, które podróżując pociągami kategorii TLK lub IC w 2 do 6 osób otrzymują 30% zniżki od bazowych cen biletów.

Rodziny planujące przejazd pociągami ekspresowymi EIC lub EIP mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Aby go użyć wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Wówczas każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet. Ta promocja również łączy się z ulgami ustawowymi.

Z atrakcyjnych upustów skorzystają także posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowej ulgi 37% w ramach oferty PKP Intercity otrzymają dodatkowe 30% zniżki na zakupione bilety – wystarczy, że przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie. Dziecko, które korzysta z promocji z okazji Dnia Dziecka może być również uczestnikiem grupy Biletu Rodzinnego, Dużej Rodziny lub Taniej z Bliskimi.

Źródło: PKP Intercity

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz