Sektorkolejowy » Dzieci z wizytą w zajezdni MPK w ramach Akademii Młodego Krakowianina

Dzieci z wizytą w zajezdni MPK w ramach Akademii Młodego Krakowianina

pzez Damian

W ramach Akademii Młodego Krakowianina 30 listopada, po raz kolejny w nowym roku szkolnym, dzieci odwiedziły MPK SA w Krakowie. Nie była to jednak zwykła wizyta, ale specjalnie przygotowana trasa edukacyjna w zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3. Tym razem MPK odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 18 – Szkoły Podstawowej nr 106 w Krakowie. Ich przewodnikiem był Trambuś, oficjalna maskotka MPK SA w Krakowie.

Podczas wizyty uczniowie spotkali się z mistrzem-koordynatorem Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze i  mogli posłuchać na czym polega przygotowanie tramwajów do ruchu. Uczyły się także najważniejszych zasad bezpiecznego i kulturalnego podróżowania tramwajami, o których mówił inspektor ruchu MPK oraz motornicza.

Dzieci nie tylko dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się komunikacją miejską, ale także zobaczyły te miejsca, gdzie tramwaje są naprawiane, gdzie uzupełnia się w nich piasek i gdzie przechodzą przeglądy. Dzięki przejazdowi tramwajem przez myjnię, zobaczyły także jak każdego dnia myte są pojazdy MPK.

Warto podkreślić, że edukacja prowadzona przez Trambusia na specjalnie opracowanej trasie w zajezdni tramwajowej Podgórze ma uczyć bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikacji miejskiej już od najmłodszych lat, czyli od szkoły podstawowej. Edukacyjne działania MPK SA mają także na celu zwrócenie dzieciom uwagi na to, jak ważne dla klimatu jest korzystanie z komunikacji miejskiej. W przypadku Krakowa możliwe jest aż 7-krotne zmniejszenie śladu węglowego pod warunkiem korzystania z komunikacji miejskiej i rezygnacji z indywidualnej podróży samochodem.

Źródło: MPK Kraków

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz