Sektorkolejowy » Dolnośląskie: Wykoleił się pociąg z paliwem lotniczym

Dolnośląskie: Wykoleił się pociąg z paliwem lotniczym

pzez Damian

Na wysokości Grabowna Wielkiego (woj. dolnośląskie) wykoleiły się trzy cysterny z paliwem lotniczym, jedna się przewróciła. Zarządzono ewakuację w promieniu 300 metrów. Ruch pociągów jest wstrzymany. Jak informuje policja, całość działań może potrwać nawet do wtorku.

Dzisiaj po godzinie 11 służby otrzymały informację o wykolejonym pociągu. Do zdarzenia doszło na wysokości miejscowości Grabowno Wielkie w gminie Twardogóra (Dolnośląskie). Jak informuje portal MojaOlesnica.pl, skład przewoził paliwo lotnicze. 

Wykoleiły się trzy cysterny przewożące paliwo lotnicze. Jedna cysterna wyskoczyła z torów, druga się przechyliła, a trzecia się położyła na boku i z tej trzeciej jest wyciek paliwa lotniczego. Nasze działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ne ma osób poszkodowanych oraz nie doszło do pożaru. Ruchu kolejowy na tej trasie na czas prowadzonych działań został wstrzymany. Strażacy częściowo zabezpieczyli wyciek paliwa. Podjęto decyzję o ewakuacji pobliskich zabudowań. — informuje mł. kpt. Marcin Purzyński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy.

Ewakuacja w promieniu 300 metrów

Jak przekazała policja w Oleśnicy, zarządzono ewakuację w promieniu 300 metrów – ewakuowano 79 osób, w tym mieszkańców i pracowników zakładu produkcyjnego znajdującego się w pobliżu. Ruch kolejowy jest zablokowany, czekają, aż dojedzie pociąg z cysterną i przepompuje paliwo. Wprowadzona została komunikacja zastępcza na odcinku Twardogóra – Wrocław (PKP IC), Twardogóra – Dobroszyce (pociągi Polregio) i Dobroszyce – Milicz (Koleje Dolnośląskie).

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz