Sektorkolejowy » Do Lublina przyjechał pociąg z rannymi żołnierzami

Do Lublina przyjechał pociąg z rannymi żołnierzami

pzez Damian

W pociągu humanitarnym znajdowało się 32 rannych żołnierzy z Ukrainy. Poszkodowani trafili do kilkunastu szpitali.

18 lipca 2022 r. do Lublina w godz. popołudniowych przyjechał pociąg humanitarny z osobami, które ucierpiały w wyniku działań wojennych na terenie Ukrainy.

„Wczoraj późnym wieczorem do Polski przyjechał pociąg medyczny, pierwszy raz realizując swoją podstawową funkcję – 32 ciężko i nieco lżej rannych żołnierzy armii ukraińskiej trafiło do Polski i zostało już bezpiecznie przewiezionych do polskich szpitali” – powiedział w porannym wywiadzie dla Polsat News wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.

Polskie szpitale od dłuższego czasu udzielają pomocy medycznej obywatelom Ukrainy. Specjalny pociąg humanitarny, który został uruchomiony w lutym to rezultat współpracy Ministerstwa Zdrowia, MON oraz MSWiA.

„Polska pomaga bohatersko broniącej swojej integralności terytorialnej i swojej suwerenności – ale tak na prawdę całej Europy – Ukrainy. To jest ten kolejny z realnych wymiarów tej pomocy” – dodał Błażej Poboży.

Wojna na Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego 2022 r. Od jej rozpoczęcia życie straciło wiele osób. Szacuje się, że w wyniku rosyjskich ataków mogło zginąć nawet do 28 tys. cywili.
O pociągach medycznych, które przywożą pacjentów z Ukrainy pisaliśmy już TUTAJ.

Autor: DM
Fot. fakt.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz