Sektorkolejowy » Deutsche Bahn zamawia dodatkowe 17 pociągów ICE 3neo od Siemens Mobility

Deutsche Bahn zamawia dodatkowe 17 pociągów ICE 3neo od Siemens Mobility

pzez Damian
 • Flota ICE 3neo powiększa się do 90 pociągów
 • Dodatkowe zamówienie o wartości około 600 milionów euro
 • Szybka ochrona klimatu dzięki krótkiemu czasowi dostawy
 • Pociągi z pierwszego zamówienia już w eksploatacji

Siemens Mobility dostarczy Deutsche Bahn (DB) dodatkowe 17 pociągów ICE 3neo o wartości około 600 mln euro. Flota ICE 3neo, oparta na platformie Velaro MS wzrośnie do 90 pociągów. Deutsche Bahn zamówiło najpierw 30 pociągów ICE 3neo od Siemens Mobility w lipcu 2020 r., a w styczniu 2022 r. zamówił 43 kolejne pociągi. styczniu 2022 roku. Pierwotna umowa ramowa na 90 pociągów podpisana w lipcu 2020 r. została zrealizowana.

Pociągi ICE 3neo zostaną wyprodukowane w fabryce Siemens Mobility w Krefeld i dostarczone do sierpnia 2028 roku. Pociągi, które zamówione po raz pierwszy są w ruchu pasażerskim od grudnia 2022 r., po tym jak zostały zbudowane w rekordowym czasie.

Deutsche Bahn podejmie kompleksowe odmłodzenie w nadchodzących latach. Obejmuje to naszą ogólnokrajową sieć kolejową, a także nasze pociągi. W tym roku dostarczamy średnio trzy nowe pociągi ICE miesięcznie i przyspieszamy odnowę naszej floty. W tym celu będziemy również polegać na dodatkowe pociągi ICE 3neo od Siemensa. Pierwsze pociągi, które zostaną dostarczone w służbie od grudnia 2022 r. i okazują się niezwykle udane – powiedział dr. Michael Peterson, członek zarządu DB ds. dalekobieżnego transportu pasażerskiego.

Wraz z dostawą 90 pociągów ICE 3neo, Siemens Mobility zapewnia dużą część nowych możliwości DB w zakresie dalekobieżnego transportu pasażerskiego. Pociągi są oparte na naszej sprawdzonej platformie Velaro, zapewniającej krótki czas dostawy, długoterminową rentowność, niezawodne działanie i szybszą transformację transportu. Pierwsze pociągi z rodziny ICE 3neo zachwycają pasażerów od grudnia 2022 r. swoim wyrafinowanym komfortem i zaawansowaną technologią – powiedział Michael Peter, CEO Siemens Mobility.

Z maksymalną prędkością 320 km/h, ICE 3neo to jeden z najszybszych członków floty ICE. Pociąg posiada 439 miejsc siedzących i liczne innowacje dla większego komfortu i wygody:

 • Specjalne szyby zapewniające stabilny odbiór sygnału z telefonów komórkowych
 • Osiem miejsc dla rowerów w każdym pociągu
 • Przeprojektowane bagażniki z większą ilością miejsca
 • Odcienie oświetlenia zmieniające się w zależności od pory dnia
 • Uchwyty na tablety i gniazdka elektryczne na wszystkich siedzeniach, w tym w 2. klasie
 • Dodatkowe drzwi umożliwiające szybsze wsiadanie i wysiadanie na stacjach
 • Nowa winda drzwiowa zapewniająca łatwiejszy dostęp dla osób na wózkach inwalidzkich.

Ośmiowagonowe pociągi są wyposażone w cztery różne systemy napięcia, dzięki czemu mogą w przyszłości świadczyć usługi transgraniczne na połączeniach międzynarodowych z Niemiec do Belgii i Holandii.

Źródło: informacja prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz