Sektorkolejowy » Czechy: „Jechałam zgodnie z nawigacją” – młoda kobieta kierująca autem przejechała 30 m po torach i utknęła

Czechy: „Jechałam zgodnie z nawigacją” – młoda kobieta kierująca autem przejechała 30 m po torach i utknęła

pzez Adrian

W czwartek 26 stycznia ok. godz. 2045 br. 21-latka jadąca samochodem Škoda Fabia utknęła na torach tramwajowych tuż przy przystanku Dolní Vítkovice w Ostrawie. Wcześniej przejechała po nich ok. 30 m.

Policjanci ruchu drogowego z Ostrawy zadysponowani do zdarzenia byli mocno zaskoczeni zaistniałą sytuacją. Na miejscu ujrzeli turkusową Škodę Fabię, a obok niej młodą kobietę, która wcześniej kierowała autem. Konieczne było tymczasowe wstrzymanie ruchu tramwajowego. Pojazd został usunięty z torowiska przez strażaków. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej pojazdem. Badania wykluczyły obecność alkoholu i środków odurzających. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. W rozmowie z policjantami ruchu drogowego tłumaczyła, iż jechała zgodnie ze wskazówkami nawigacji samochodowej. Kobieta została ukarana mandatem i pouczona, by nie ufała bezgranicznie rozwiązaniom ułatwiającym przemieszczanie się.

Autor: Damian Malesza
Fot. Czeska policja

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz