Sektorkolejowy » Cyfrowa platforma kolejowa RAILVIS.com dostępna już także w języku polskim

Cyfrowa platforma kolejowa RAILVIS.com dostępna już także w języku polskim

pzez Damian

Aplikacja RAILVIS.com dla przewoźników kolejowych działa na rynku europejskim już drugi rok. Dyrektor zarządzający RAILVIS.com Ctirad Klimánek w prostocie narzędzia widzi korzyści dla całego rynku kolejowego:

„Podstawowe funkcje to wynajem i sprzedaż wagonów towarowych i osobowych, lokomotyw, a teraz także udostępnianie wolnych przebiegów lokomotyw pomiędzy przewoźnikami. Działa to w bardzo prosty sposób: podmiot dysponujący w danym okresie wolnymi wagonami lub lokomotywami za pomocą kilku kliknięć umieszcza je na naszej platformie, a stworzona oferta dociera automatycznie do wszystkich potencjalnie zainteresowanych klientów w całej Europie. I odwrotnie, jeśli dany podmiot poszukuje do wynajęcia wolnych wagonów lub lokomotyw, to umieszcza na platformie stosowne zapytanie, które kierowane jest do wszystkich oferentów i można wówczas wybierać spośród wszystkich dostępnych ofert. Baza platformy to obecnie ponad 3.000 firm z całej Europy, dzięki czemu efektywnie łączymy stronę popytową i podażową. Za pośrednictwem naszego narzędzia obecnie dochodzi średnio do 10 transakcji dziennie” – opisuje jego wykorzystanie dyrektor zarządzający Klimánek, zdradzając jednocześnie naszemu portalowi plany na przyszłość:

Ctirad Klimánek

„W najbliższym czasie planujemy rozwój funkcji dedykowanych przewozom intermodalnym – przede wszystkim wynajem i sprzedaż kontenerów i tank kontenerów. Będzie można również zapytać uczestników rynku o dostępne moce przerobowe warsztatów naprawczych i warsztatów mobilnych, a przewozów kolejowych o stawki frachtowe. Chcemy, aby każdy pracownik kolei znalazł funkcjonalność, która jest dla niego użyteczna, a dzięki platformie cyfrowej łatwiej i skuteczniej realizował swoje zadania i cele” – dodaje Ctirad Klimánek.


Luboš Fronk, który został niedawno dyrektorem sprzedaży w RAILVIS.com, podobnie jak Ctirad Klimánek, mówi płynnie po polsku i zdradza, że RAILVIS.com ma kilka innowacji przygotowanych specjalnie na polski rynek:

„Cały czas się rozwijamy i dostosowujemy funkcjonalność narzędzia do wymagań naszych użytkowników. W związku z tym przetłumaczyliśmy RAILVIS.com na język polski, aby ułatwić komunikację. Dodaliśmy również możliwość oferowania wolnych przejazdów lokomotyw czyli tzw „luzów“, aby była szansa na spotową sprzedaż takiej usługi” – wyjaśnia zalety aplikacji w Polsce i dodaje informacje o działalności w całej Europie:

„Działamy w całej Europie, mamy przedstawicieli handlowych w Polsce, Niemczech, Włoszech, Czechach, ale także na Bałkanach i w Turcji. Mamy ogromną satysfakcję z pracy nad ciągłym rozwojem nowych funkcjonalności, a nasi klienci mogą czerpać coraz więcej korzyści z członkostwa na platformie RAILVIS.com” – kończy Fronk w rozmowie z Sektorem Kolejowym.

Luboš Fronk

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz