Sektorkolejowy » Colas Rail z dwoma kontraktami od Eurotunnelu

Colas Rail z dwoma kontraktami od Eurotunnelu

pzez Adrian

Firma informuje o pozyskaniu dwóch kontraktów na utrzymanie torów w tunelu pod kanałem La Manche. Utrzymanie torów obsługujących przewozy towarowe oraz pasażerskie będzie kosztowało spółkę Eurotunnel, zarządzającą połączeniem pomiędzy północną Francją a południowo wschodnią Anglią, 10,4 mln euro.

Pierwsza umowa została zawarta na okres trzech lat z opcją przedłużenia o dwa kolejne lata. Dotyczy ona bieżącego utrzymania 200 km linii kolejowych. Wykonawca będzie zatem obsługiwać zarówno dwa terminale kolejowe, każdy składający się z 10 platform do wsiadania i 50 km torów, jak tunele. Wartość tych działań została wyceniona na 2,5 mln euro.

Drugi kontrakt (o wartości 7,9 mln euro) dotyczy modernizacji torów w obu tunelach – przeznaczonym do obsługi transportów towarowych i pasażerskich. Ta umowa obowiązuje na okres trzech lat. Do tej pory zespoły Colas Rail zakończyły rozładunek szyn ciągłych zgrzewanych na rok 2022 i rozpoczynają wymianę szyn. Prace potrwają od trzech do czterech miesięcy w roku przez trzy lata. Będą prowadzone w porze nocnej przez około 60 osób – lokalnie rekrutowanych pracowników, specjalnie przeszkolonych i upoważnionych do pracy w Eurotunnel. Obowiązkiem wykonawcy wynikającym z umowy jest również interwencja w ciągu dwóch godzin w przypadku wystąpienia problemu.

Colas Rail pracował już w tunelach kolejowych pod kanałem La Manche w 2009 r. i w listopadzie 2014 r. W sumie te różne umowy obejmują średnio ponad 480 interwencji rocznie.

Autor: Agata Sumara
Fot. Colas Rail

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz