Sektorkolejowy » Ciechanów: Wiadukt pieszo-rowerowy otwarty

Ciechanów: Wiadukt pieszo-rowerowy otwarty

pzez Damian

Piesi i rowerzyści zyskali bezpieczne przejście przez tory w Ciechanowie nad linią kolejową Warszawa-Trójmiasto. PLK SA z Gminą Miejską Ciechanów otworzyły wiadukt pieszo-rowerowy pomiędzy ulicami Marii Skłodowskiej-Curie i Ceramiczną. Zadaszony obiekt wyposażony w schody i windy kosztował ponad 4 mln zł netto i był finansowany przy współudziale środków unijnych POIiŚ.

Wiadukt pieszo-rowerowy w Ciechanowie pomiędzy ulicami Marii Skłodowskiej-Curie i Ceramiczną zapewnia bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i lepszą komunikację w mieście. Dotąd mieszkańcy pobliskich osiedli musieli korzystać z wiaduktu na ul. Kasprzaka, oddalonego od nowej przeprawy o niemal 1,5 kilometra.

Nowy wiadukt nad linią kolejową łączącą Warszawę z Trójmiastem (lk 9) wraz z dojściami ma ok. 27 metrów długości. Pieszym i rowerzystom zapewniono 3-metrowy chodnik. Dostęp do obiektu zapewniają schody i windy. Z myślą o rowerzystach na schodach zamontowano prowadnice.

Wiadukt pieszo-rowerowy o wartości ponad 4 mln zł netto powstał we współpracy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Gminy Miejskiej Ciechanów.

PLK zrealizowały inwestycję w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” współfinansowanego z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Więcej bezkolizyjnych skrzyżowań na Mazowszu

Wiadukt pieszo-rowerowy w Ciechanowie wpisuje się w działania PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zmierzające do zwiększania bezpieczeństwa w ruchu kolejowym przez budowę bezkolizyjnych skrzyżowań.

Tylko w woj. mazowieckim skrzyżowania bezkolizyjne, powstają także w Pruszkowie, Teresinie, Sulejówku. Projektowany jest obiekt w Celestynowie. Dzięki inwestycjom PLK SA, na Mazowszu już wybudowane zostały bezkolizyjne skrzyżowania między innymi na ulicy Karczunkowskiej w Warszawie, w Legionowie, Otwocku, Wołominie, Zielonce, Kobyłce, Tłuszczu, Toporze i Jasienicy Mazowieckiej oraz Sulejówku i Ciechanowie.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz