Sektorkolejowy » Chorzów: Młoda kobieta z telefonem w ręku i słuchawkami w uszach weszła wprost pod nadjeżdżający tramwaj [WIDEO]

Chorzów: Młoda kobieta z telefonem w ręku i słuchawkami w uszach weszła wprost pod nadjeżdżający tramwaj [WIDEO]

pzez Adrian

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątek 10 lutego br. po godz. 1300 na ul. Paderewskiego w Chorzowie. Mieszkanka Chorzowa chciała przejść przez tory, jednak nie zachowała szczególnej ostrożności – nie upewniła się, czy nic nie jedzie. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring.

Na opublikowanym nagraniu wideo można dostrzec, że 32-letnia kobieta szła wzdłuż torów tramwajowych, następnie chce przejść na drugą stronę i wchodzi tuż pod nadciągający tramwaj linii nr 60. Motorniczy gwałtownie zahamował, jednak nie udało się całkowicie zatrzymać pojazdu. Kobieta została potrącona. W wyniku zdarzenia trafiła do szpitala z obrażeniami głowy. Ponadto nagłe hamowanie spowodowało upadek 75-letnej pasażerki tramwaju, przez co doznała urazu kręgosłupa oraz nogi.

Upewnijmy się, czy możemy w bezpieczny sposób przejść na drugą stronę jezdni lub torowiska. Przypominamy również, że korzystanie z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w sposób ograniczający nam obserwację podczas pokonywania jezdni, drogi dla rowerów, czy też torowiska, jest wykroczeniem” – zaznaczyła w komunikacie chorzowska policja.

Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Należy pamiętać, iż pojazdy szynowe mają znacznie dłuższą drogę hamowania niż auta. Ponadto ze względu na swoją masę, są zdecydowanie większym zagrożeniem dla pieszych.

Autor: Damian Malesza
Fot. Materiały policyjne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz