Sektorkolejowy » Bytom: tramwaje znowu jeżdżą linią nr 9

Bytom: tramwaje znowu jeżdżą linią nr 9

pzez Adrian

W sobotę, 18 grudnia, na bytomskie tory po 20 miesiącach na trasę linii nr 9 znowu wyjechały tramwaje. Przewóz pasażerów do bytomskich Szombierek został zawieszony w kwietniu 2020 r., kiedy rozpoczęto prace modernizacyjne na torowisku w Rudzie Śląskiej Goduli.

Kiedy rozpoczęły się prace budowlane, trasa linii nr 9 została skrócona do pętli w Chebziu, a budowlańcy rozpoczęli przebudowę torowiska po stronie rudzkiej. Roboty po stronie bytomskiej, wzdłuż ul. Frycza Modrzewskiego, ruszyli z realizacją później i mieli pracować do wiosny 2022 r., jednak wykonawca zakończył kluczowe roboty na długo przed terminem.

Termin realizacji tej inwestycji określony jest na kwiecień przyszłego roku, jednak zarówno zarządowi spółki, jak i włodarzom Bytomia bardzo zależało na jak najwcześniejszym wznowieniu ruchu tramwajowego. Generalny wykonawca, firma Silesia Invest, dołożył wszelkich starań, by stało się to jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i wszystko wskazuje na to, że to się uda” 

Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

W minionym tygodniu na zmodernizowanym odcinku torowiska wzdłuż ul. Frycza Modrzewskiego przeprowadzono jazdy próbne i wykonano ostatnie prace niezbędne do tego, by uruchomić kursy tramwajów.

Część robót pozostała jeszcze do wykonania, jednak mają one nie mieć wpływu na przewozy pasażerów.

Tym samym mieszkańcy mogą już korzystać z linii nr 9, jeżdżąc pomiędzy pętlą zachodnią Chorzów Stadion Śląski a pl. Sikorskiego w Bytomiu.

Autor: Agata Sumara
Fot. bytom.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz