Sektorkolejowy » Bytom: PKP PLK rozpoczyna przebudowę wiaduktu kolejowego

Bytom: PKP PLK rozpoczyna przebudowę wiaduktu kolejowego

pzez Damian

Zgodnie z zapowiedziami PKP PLK rozpoczynają się prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w rejonie Zamłynia pomiędzy pl. Michała Wolskiego a ul. Zabrzańską i Łagiewnicką. W związku z tym od 13 stycznia od godziny 18:00 do 16 stycznia do godziny 4:00 oraz od 20 stycznia od godz. 18:00 do 23 stycznia do godziny 4:00, a także od 27 stycznia od godz. 18:00 do 30 stycznia do godziny 4:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym oraz komunikacji autobusowo-tramwajowej w związku z koniecznym wyłączeniem możliwości przejazdu pod wiaduktem. Zmiany będą dotyczyć również ruchu pieszego.

Jak informuje Wykonawca prac firma PORR S.A., która realizuje na zlecenie PKP PLK przebudowę linii kolejowej nr 131, operacja demontażu przęseł wiaduktów kolejowych jest niezwykle skomplikowana ze względu na szereg prac towarzyszących, takich jak: demontaż sieci trakcji tramwajowej, wykonanie tymczasowego jej przełożenia i podwieszenia oraz rozstawianie i balastowanie dźwigu przeznaczonego do rozbiórki wiaduktu. Tym samym wszystkie prace prowadzone bezpośrednio nad jezdnią pod wiaduktem ze względów bezpieczeństwa muszą odbywać się przy całkowitym wyłączeniu ruchu kołowego i szynowego.

Zmiany zostaną wprowadzone w piątek 13 stycznia o godz. 18:00. Wówczas przejazd pod wiaduktem z obydwu stron /tj. od strony pl. Wolskiego oraz od strony ul. Zabrzańskiej i Łagiewnickiej/ zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Ruch autobusów i tramwajów zostanie ograniczony. Zakaz dla komunikacji autobusowej będzie obowiązywał od północy z 13 na 14 stycznia, zaś dla tramwajów od godz. 4:00 14 stycznia. Otwarcie przejazdu dla pojazdów kołowych i szynowych nastąpi w poniedziałek 16 stycznia od godz. 4:00. To oznacza, że przez cały weekend 14-15 stycznia kierowcy będą musieli korzystać z zaplanowanych objazdów, zaś komunikacja tramwajowa i autobusowa w tym okresie będzie kursowała według zmienionych tras i rozkładów – szczegółowe zmiany będą dostępne na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego

Uwaga! Analogiczna sytuacja jak w dniach od 13 do 16 stycznia będzie miała również miejsce w dniach od piątku 20 stycznia od godz. 18:00 do poniedziałku 23 stycznia do godz. 4:00 oraz od piątku 27 stycznia od godz. 18.00 do poniedziałku 30 stycznia do godz. 4.00.

Źródło: UM Bytom

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz