Sektorkolejowy » Bydgoszcz: Trakcja chce więcej pieniędzy za budowę mostów nad Brdą

Bydgoszcz: Trakcja chce więcej pieniędzy za budowę mostów nad Brdą

pzez Damian

W Bydgoszczy trwa przebudowa układu drogowo-torowego wraz z budową dwóch mostów nad rzeką Brdą. Jednym z nich pojadą tramwaje, drugim poprowadzony zostanie ruch samochodowy. Długość każdego z obiektów to ponad 250 m. Inwestycja o wartości blisko 154 mln zł jest obecnie największym przedsięwzięciem w mieście. Wykonawca jednak stara się o wyższe wynagrodzenie ze względu na problemy wynikające z trwającej na Ukrainie wojny.

Umowa na budowę mostów przez Brdę została podpisana z firmą Trakcja S.A. w lipcu 2021 r. Zakończenie realizacji przewidziane jest na jesień 2023 r.

Celem prowadzonych prac budowlanych jest wzmocnienie transportu publicznego w mieście, lepsze skomunikowanie największego bydgoskiego osiedla – Fordonu oraz osiedla Bartodzieje, znajdującego się na tzw. dolnym tarasie, z Kapuściskami oraz terenami inwestycyjnymi na górnym tarasie, gdzie ma być prowadzony ruch tramwajowy.

Tramwajowe połączenie pomiędzy głównymi ulicami miasta: Toruńską i Fordońską, oznacza też większą elastyczność naszej tramwajowej sieci w przypadku niespodziewanych zdarzeń lub przyszłych remontów. Mówiąc wprost: bydgoszczanie szybciej, taniej i bardziej ekologicznie dotrą do swoich miejsc pracy czy nauki” – podsumowuje Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy

Na początku maja rozpoczął się montaż stalowych elementów nowych mostów. Tymczasem podczas sesji rady miasta, która odbyła się 27 kwietnia, wiceprezydent miasta, Mirosław Kozłowicz powiedział, że wykonawca złożył pismo, wnosząc roszczenia finansowe w związku z wyższymi cenami stali i odpływem pracowników, na co bezpośredni wpływ ma trwająca na Ukrainie wojna. Więcej na temat inwestycji w Bydgoszczy pisaliśmy TUTAJ

Autor: Agata Sumara
Fot. ZDMIKP Bydgoszcz

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz