Sektorkolejowy » Bydgoszcz: Pesa złożyła jedyną ofertę w przetargu na dostawę 10 nowych tramwajów

Bydgoszcz: Pesa złożyła jedyną ofertę w przetargu na dostawę 10 nowych tramwajów

pzez Adrian

Przetarg na dostawę tramwajów do Bydgoszczy

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy na początku marca ogłosił przetarg na dostawę 10 nowych tramwajów. Przedmiotem zamówienia są niskopodłogowe, wieloczłonowe pojazdy w 2 wersjach – 6 sztuk długich oraz 4 sztuki krótkich wraz z pakietem eksploatacyjno-naprawczym, specjalistycznym wyposażeniem obsługowym oraz świadczeniami dodatkowymi. Warto dodać, że zamówienie może zostać rozszerzone o dodatkowe 36 tramwajów – 29 długich oraz 7 krótkich.

Tylko Pesa Bydgoszcz zainteresowana dostarczeniem tramwajów

Okazało się, że w postępowaniu przetargowym na dostawę 10 nowych pojazdów do Bydgoszczy wystartowała tylko Pesa. Bydgoskie przedsiębiorstwo wyceniło podstawowe zamówienie na 102,067 mln zł brutto a rozszerzone na 386,316 mln zł brutto. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy przewidział budżet na wykonanie podstawowego zamówienia w wysokości 89,709 mln zł brutto, dlatego, jeżeli zamawiający nie uzyska dofinansowania, to postępowanie zostanie unieważnione.

Podstawowy kontrakt na dostawę 10 nowych tramwajów do Bydgoszczy ma zostać zrealizowany do końca listopada 2023 r. a całość do końca 2029 r.

Autor: Damian Malesza
Fot. PESA

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz