Sektorkolejowy » Budowa tramwaju do Górki Narodowej – kolejne utrudnienia w ruchu

Budowa tramwaju do Górki Narodowej – kolejne utrudnienia w ruchu

pzez Damian

W Krakowie trwa budowa linii tramwajowej do Górki Narodowej. W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac 12 sierpnia została zamknięta ul. Nad Sudołem w rejonie ul. Szopkarzy. Utrudnienia w tym miejscu potrwają do końca września. Dla kierowców wyznaczono objazdy, a dla pieszych i rowerzystów czasowe przejście i przejazd.

Nowa linia tramwajowa w Krakowie powstaje na odcinku od Krowodrzy Górki do Górki Narodowej. Będzie mieć około 5 km długości. Na trasie znajdą się w sumie 23 przystanki. W celu zachęcenia mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej mają powstać trzy parkingi P&R: przy pętli tramwajowo-autobusowej Górka Narodowa, w rejonie ul. Pachońskiego i Szopkarzy oraz przy pętli Krowodrza Górka. Na parkingach znajdzie się w sumie blisko 450 miejsc na samochody.

Na nowej trasie zaplanowano również kilka obiektów inżynieryjnych, w tym 100-metrowy dwukomorowy tunel w ciągu ul. Opolskiej, który ma zapewnić bezkolizyjny przejazd samochodów. Z kolei tramwaje, rowerzyści i piesi będą się poruszać ciągami komunikacyjnymi wyznaczonymi na estakadzie. Z innych obiektów zaplanowano m.in. most nad Białuchą, przepust nad potokiem Bibiczanka oraz wiadukt, którym poprowadzone zostaną pociągi poruszające się linią nr 95.

Zgodnie z założeniami budowa tego odcinka szybkiego tramwaju powinna zakończyć się w 2022 rok.

Autor: Agata Sumara
Źródło zdjęcia: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz