Sektorkolejowy » Budimex zbuduje trasę szybkiego tramwaju do Wilanowa

Budimex zbuduje trasę szybkiego tramwaju do Wilanowa

pzez Adrian

Zarząd Budimeksu S.A. powiadomił w dniu 12 stycznia, że oferta spółki została wybrana przez Tramwaje Warszawskie sp. z o.o. jako najkorzystniejsza przetargu obejmującym zaprojektowanie i wykonanie robót w ramach inwestycji pn.: „Budowa trasy tramwaju szybkiego od ul. Kasprzaka do Wilanowa na odcinkach: od Puławskiej do ul. Św. Bonifacego i pętli Stegny oraz od ul. Św. Bonifacego do ul. Branickiego”.

Wartość oferty Budimeksu to 595 312 276,42 netto, z czego koszt zakresu podstawowego robót to 400 645 162,03 zł netto, a prace, które mogą zostać zlecone w ramach opcji w okresie 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy, mają kosztować 194 667 114,39 zł netto.

Roboty objęte zakresem podstawowym mają być zrealizowane w ciągu 22 miesięcy od daty zawarcia kontraktu. Jeśli realizowane będą też prace opcjonalne, potrwają maksymalnie 20 miesięcy. Na wszystkie wykonane prace wykonawca zdeklarował się udzielić 60-miesięcznej gwarancji oraz 60-miesięcznej rękojmi.

Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa ma się zakończyć w 2023 r. Pozyskaniem zlecenia zainteresowanych było siedmiu wykonawców, którzy złożyli oferty w postępowaniu przetargowym. Propozycja Budimeksu została wybrana w ramach zorganizowanej przez zamawiającego aukcji elektronicznej.

Więcej o inwestycji pisaliśmy TUTAJ.

Autor: Agata Sumara
Fot. Tramwaje Warszawskie

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz