Sektorkolejowy » Andrzej Alot członkiem zarządu CPK. Obejmie nadzór nad finansami spółki

Andrzej Alot członkiem zarządu CPK. Obejmie nadzór nad finansami spółki

pzez Damian

Rada Nadzorcza spółki CPK powołała Andrzeja Alota, dyr. Pionu Finansowego CPK, na stanowisko członka zarządu ds. finansowych. Ten doświadczony menadżer i ekspert branży finansowej, który jest związany z CPK od 2019 r., karierę rozwijał wcześniej m.in. w Deloitte Consulting , PKP Cargo, PKN Orlen. Zarząd CPK liczy teraz cztery osoby.

Rada Nadzorcza wybrała Andrzeja Alota w postępowaniu kwalifikacyjnym na członka zarządu ds. finansowych. Andrzej Alot pełnił wcześniej funkcje: dyrektora Biura Kontrollingu i Analiz Finansowych, a następnie dyrektora Pionu Finansowego.

Zanim podjął pracę w CPK,  prowadził projekty w obszarze finansów w ramach Deloitte Consulting, zajmował kierownicze stanowisko w obszarze planowania finansowego i analiz w PKP Cargo i kierował projektami strategicznymi w PKN Orlen, np. w obszarze inwestycji petrochemicznych.

Jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych, Finansów i Bankowości Uniwersytetu Warszawskiego.

Dołączenie do zarządu CPK osoby odpowiedzialnej za sprawy finansowe jest podyktowane obecnym etapem realizacji inwestycji, a konkretnie zaawansowanymi rozmowami z potencjalnymi inwestorami strategicznymi, którzy jeszcze w tym roku mają zainwestować w komponent lotniskowy CPK i objąć pakiet mniejszościowy w spółce zarządzającej lotniskiem.

Zarząd CPK, podejmując strategiczne decyzje inwestycyjne, powinien mieć w swoim gronie osobę z wiedzą i doświadczeniem finansowym. W tej chwili trwają zaawansowane rozmowy z podmiotami z krótkiej listy kilku potencjalnych inwestorów z Europy oraz regionu Azji i Pacyfiku.

Ponadto trwa konsekwentna budowa grupy kapitałowej CPK, która zakłada włączenie do niej spółki Polskie Porty Lotnicze, właściciela i zarządcy m.in. Lotniska Chopina w Warszawie, który posiada też udziały w większości portów regionalnych w Polsce. Zmiana w zarządzie spółki-matki pozwoli na ujednolicenie struktury i ułatwi zarządzanie pionami w grupie kapitałowej.

Oprócz Andrzeja Alota w skład zarządu spółki CPK wchodzą obecnie: prezes Mikołaj Wild i dwaj członkowie zarządu: ds. inwestycji kolejowych Radosław Kantak i ds. nieruchomości Patryk Felmet.

Źródło: CKP

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz