Sektorkolejowy » 9 mln zł za remont stacji towarowej na polsko-ukraińskiej granicy

9 mln zł za remont stacji towarowej na polsko-ukraińskiej granicy

pzez Patryk

Na przejściu granicznym z Ukrainą (Werchrata–Rawa Ruska) wyremontowana zostanie stacja towarowa. Prace, których realizację przewidziano na lata 2022–23, obejmą zarówno normalny, jak i szeroki tor

Stacja w Werchracie znajduje się na granicznym przejściu kolejowym na Podkarpaciu (w powiecie lubaczowskim). Przeładowywane są tam wagony z Ukrainy, którymi przewożona jest m.in. glina ceramiczna, sól drogowa, przemysłowa czy kruszywa. Konieczność przeładunku wynika z tego, że pociągi wjeżdżają torem szerokim, a w dalszą podróż, po polskiej stronie, transport odbywa się torem normalnym (linia Munina–Hrebenne).  

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zawarła umowę o wartości około 9 mln zł na przebudowę torów o łącznej długości wynosżącej niecałe 1,5 km. Koszty inwestycji pokryte zostaną z budżetu państwa w ramach projektu pn. „Prace inwestycyjne na przejściu granicznym Werchrata–Rawa Ruska”.

W 2020 r. na stacji w Werchracie przeładowano 300 tys. ton towarów, co wynosi średnio 15 wagonów na dobę. Prognozowany wynik za rok bieżący ma być wyższy.

Źródło zdjęcia: zopgkor.pl
Autor tekstu: Agata Sumara

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz